Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Druhý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie už aj v ruštine

BRATISLAVA 4. decembra – V týchto dňoch prichádza do tlače druhý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie v ruskom jazyku. Po slovenskej, anglickej, maďarskej, poľskej mutácii sa čitateľom predstaví toto dielo aj v azbuke. Publikácia je vydávaná v spolupráci s vydavateľstvom Nauka.

Podnik a podnikanie je päťzväzková publikácia, v ktorej sa autor profesor Štefan Kassay delí s čitateľmi o svoje podnikateľské a aj vedecké poznatky. Súčasťou pentalógie sú aj prípadové štúdie priamo z praxe I.D.C. Holdingu, a.s.

Malé úpravy pre ruský trh
Obsahom druhého zväzku sú ekonomika a financie. Autor sa zaoberá makroekonomikou a mikroekonomikou. Analyzuje, skúma a hodnotí celý rad komponentov z vybranej problematiky. „Autor ide v mnohých metódach do hĺbky, ktorá v podobných publikáciách nie je bežná,“ hovorí profesor Ján Košturiak, riaditeľ IPA Slovakia. „Zároveň však vidí jednotlivé prvky podnikových procesov v súvislostiach a v evolučnom vývoji,“ pokračuje profesor Košturiak.

Pentalógia je výnimočná aj svojom formou spracovania. Precízne spracované grafy a dômyselné grafické prvky sa pomáhajú orientovať v rozsiahlom diele. Dielo v ruskej mutácii má však niekoľko odlišností. Obsah zostáva úplne zachovaný, ale grafikou sa bolo potrebné prispôsobiť ruskému čitateľovi. Publikácia je vydávaná plnofarebne okrem ruského vydania. j. Autor Štefan Kassay vysvetľuje: „Grafickú úpravu si robilo vydavateľstvo Nauka samo. Musím povedať, že kniha v azbuke s primeranou veľkosťou písma aj v čiernobielom vydaní pôsobí veľmi dobre. V prvom momente som síce veľmi musel potláčať svoje emócie, ale dnes už vidím, že to nebol zlý krok.“

Ján Košturiak dodáva k pentalógii: „Našiel som v knihe množstvo nových pohľadov na podnik a podnikanie, prepojenie disciplín, ktoré úzki špecialisti takto prepojiť nedokážu, prepojenie vedy a praxe, tak ako to autor robil celý svoj život.“ Život Štefana Kassay a je popretkávaný podnikaním a neustálym študovaním. Profesor Ján Košturiak s úsmevom dodáva: „Sú ľudia, ktorí rozprávajú ako sa niečo veľké nedá urobiť a sú „blázni“, ako Štefan Kassay, ktorí to urobia. Nádherné dielo – obsahom formou, integrovaným pohľadom na podnik, ale aj prepletením podnikania s filozofiou života.“

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor publikácie Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. Podnik a podnikanie prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie hodnotí makroekonomiku a mikroekonomiku. Strategická komunikácia je názov tretieho zväzku, kde podľa autora prioritu má pred marketingom komunikácia. A v poslednom piatom zväzku autor rozpracováva tézy na tému Učenie a rast. Publikácie sú vydávané vo vydavateľstve SAV-VEDA pod gesciou Európskej akadémie vied a umení. Ruské vydanie je umiestnené v prestížnej Kremeľskej knižnici.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vo Vysokých Tatrách spojili lyžovanie a golf. Preteky priniesli Žampa a Sabbatini Liečba vysokého LDL cholesterolu je vo väčšine prípadov doživotná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.