Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Dražba dizajnových fliaš Pilsner Urquell vyniesla rekordnú sumu

BRATISLAVA 20. decembra 2016 – Vďaka mimoriadne štedrým dražiteľom sa v tohtoročnej tradičnej predvianočnej aukcii originálnych litrových fliaš Pilsner Urquell podarilo získať pre české Centrum Paraple rekordnú sumu 43 415 eur. Organizácia pre ľudí s poškodením miechy ich využije na pokrytie časti prevádzkových nákladov a na rozšírenie budovy

Dražba 10 unikátnych pivných fliaš, ktoré tento rok pre piaty ročník charitatívnej aukcie navrhol dizajnér Maxim Velčovský, prebehla vo štvrtok 15. Decembra online na portáli iDnes.cz. Na prevádzku Centra Paraple, ktoré pomáha ľuďom na vozíku nájsť novú cestu životom, sa podarilo získať celkovo 1 173 122 českých korún (43 415 eur). Najdrahšiu originálnu aukčnú fľašu tento rok zberatelia vydražili za 150 000 českých korún, teda 5 551,24 eur.

K podobe tohtoročných zberateľských unikátov autora inšpiroval jeden zo základných symbolov plzenského pivovaru – pivovarská brána postavená v roku 1892. Každá z fliaš je zdobená charakteristickou pečaťou kvality plzenského piva a najväčším unikátom je materiál použitý na dekoráciu veka – úlomok kameňa, ktorý bol použitý práve pri stavbe brány. Každý z nových majiteľov tak vlastní doslova kúsok pivovaru.

„Aukcia je pre zberateľov príležitosťou získať krásne, originálne, remeselne výborne spracované pivné fľaše. Víťazným dražiteľom prajem radosť z úspechu. Všetkým, ktorí sa dražby zúčastnili, ďakujem a prajem im, aby im pocit vzrušenia a adrenalínu z priebehu dražby zostal ešte dlho. Iba náhoda rozhodla o tom, že sa nestali dôležitými darcami Centra, prosím, skúste to znova,“ ďakuje všetkým zúčastneným David Lukeš, riaditeľ Centra Paraple.

Finančné prostriedky získané na tohtoročnej aukcii budú čiastočne využité na pokrytie prevádzkových nákladov Centra Paraple, väčšiu časť ale vedenie Centra rezervuje pre pripravované rozšírenie budovy. Od začiatku roku 2017 chce zvýšiť kapacitu sociálno-rehabilitačných pobytov. Súčasne do Paraple prichádzajú klienti so stále ťažším zdravotným postihnutím, mnoho z nich sa pohybuje na elektrických vozíkoch a Centrum Paraple im chce zjednodušiť pohyb v priestoroch budovy čo najviac.

Finančné prostriedky získané v minuloročnej aukcii pomohli Centru Paraple zabezpečiť nové polohovacie lôžka a ďalšie pomôcky a vybavenie pre klientov.

„Tradíciu pomáhať tým, ktorí to potrebujú, začali v našom pivovare jeho zakladatelia, plzenskí právováreční mešťania, a to už v 40. rokoch 19. storočia. Tento dobrý zvyk uchovali všetky generácie sládkov a zamestnanci pivovaru a my naň nadväzujeme už piatym ročníkom charitatívnej dražby fliaš Pilsner Urquell. Ďakujem všetkým dražiteľom, ktorí sa tejto krásnej a prospešnej tradície zúčastňujú,“ dodal Luděk Baumruk, marketingový manažér značky Pilsner Urquell.

Záujemcovia si na YouTube môžu pozrieť video, ako originálne fľaše vznikali, a to priamo pod rukami Maxima Velčovského v sklárni V Novom Bore.

https://www.youtube.com/watch?v=TPQ40zO-Pi0

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Dražba UNICEF dresov HC ´05 iClinic Banská Bystrica Aupark sa obliekol do vianočnej rozprávky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.