Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dovolenkári dávajú prednosť viacúčelovým vozidlám a kombi

BRATISLAVA 17. júla – V prvom polroku predala spoločnosť AAA AUTO na Slovensku o 31 % viac vozidiel MPV, než v rovnakom období minulého roka. Zvýšený záujem prejavili zákazníci aj pri vozidlách kombi, keď ich nárast predstavoval 22 %. Priestranné autá sú najžiadanejšie najmä v letných mesiacoch, zabezpečia pohodlnú dopravu na rodinnú dovolenku.

Podľa štatistík spoločnosti AAA AUTO sa opakuje každoročný trend postupného sezónneho nárastu dopytu po rodinných autách MPV (multi-purpose vehicle) a kombi. „Prvý zvýšený záujem evidujeme už v marci, ale hlavný nápor prichádza obyčajne v máji pri vozidlách kombi, resp. v júni pri MPV, a trvá až do jesene. Na rozdiel od minulosti, tento rok prišla hlavná vlna už o mesiac skôr,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

Najviac žiadanými vozidlami MPV sú Ford Focus C-Max, Citroën Xsara Picasso, Citroën C4 Grand Picasso, Renault Grand Scénic, Renault Mégane Scénic, VW Touran a Opel Zafira. Zákazníci prejavujú záujem aj o jediné MPV od Škodovky, teda o Škodu Roomster. V rámci modelov kategórie kombi sú najžiadanejšie Škoda Fabia Combi, Škoda Octavia Combi, Ford Focus, VW Passat, Renault Mégane a Opel Astra.

Záujemcovia si aktuálne môžu vybrať v AAA AUTO zo širokej ponuky vozidiel. V jedenástich pobočkách na Slovensku nájdu takmer 400 viacúčelových vozidiel MPV a vyše 800 vozidiel v prevedení kombi. Na ich kúpu nepotrebujú žiadnu hotovosť. „Viac než polovica zákazníkov uprednostňuje financovanie vozidla cez leasing, úver alebo inú splátkovú formu. Môžu využiť aj kúpu na protiúčet, kedy odpočítame hodnotu starého auta z ceny kupovaného. Cenový rozdiel doplatia v hotovosti alebo v splátkach, ktorých dĺžku i výšku si sami vyberú,“ doplnila Karolína Topolová.

Užitočné rady, ako kupovať rodinné auto:

• Francúzske MPV majú vo všeobecnosti výhodu najmä v nižších predajných cenách. To vyplýva často z neopodstatnených obáv kupujúcich z ich vyššej poruchovosti. Ďalším lákadlom je pohodlný podvozok, elegantný dizajn a premyslené usporiadanie interiéru.

• Najdrahšie bývajú obyčajne modely od automobilky Volkswagen. Sharan či spriaznené Alhambra a Galaxy patria medzi hviezdy bazárového neba, a tak ich ceny klesajú len pomaly. Vysoký dopyt navyše hrá do kariet rôznym podvodníkom. Preto na trhu nie je núdza o vozidlá so stočeným tachometrom či nekvalitne opravené kusy po závažných nehodách. Tieto vozidlá sa tiež často kradnú, preto pozor na výhodné ponuky neoverených predajcov..

• Viacčlenné rodiny uvažujúce o sedemmiestnom MPV by mali mať na pamäti, že pri využívaní tretieho radu sedačiek sa pri mnohých modeloch objem priestoru kufra redukuje do takmer nepoužiteľných rozmerov. Cesta siedmich ľudí na dlhšiu dovolenku sa tak v praxi nezaobíde bez prídavného strešného boxu. Je na mieste pripomenúť, že miesta pre cestujúcich v treťom rade sú väčšinou vhodné len pre deti. Priestor pre nohy je obmedzený a dospelý človek či odrastený potomok tam nebude chcieť stráviť dlhšie ako polhodinu. Preto vezmite so sebou do autobazára celú rodinu a prepravnú kapacitu vybraného vozidla poriadne vyskúšajte.

• Obľúbené sú tiež modely, kde nevyužitý tretí rad sedadiel úplne sklopíte do podlahy. To ponúka Opel Zafira či Citroën C4 Grand Picasso. Odpadnú tak starosti s uskladnením vynímateľných a väčšinou dosť ťažkých a neskladných sedačiek.

• Pri výbere konkrétnej jazdenky venujte pozornosť technickému preukazu, v ktorom musí počet uvedených sedadiel zodpovedať skutočnosti v aute. Inak auto neprejde STK.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Had v šatách či nábojnica v ramene. Kuriózne prípady dokazujú, že cestovné poistenie sa skutočne oplatí! Zemetrasenie: Čo robiť, ak vašu obľúbenú destináciu zasiahne ničivý živel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.