Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DOPRAVOPROJEKT sa podiela na realizácii štyroch cestných stavieb

BRATISLAVA 9. mája – Najväčšia projektová spoločnosť na Slovensku DOPRAVOPROJEKT, a.s. zabezpečuje v súčasnosti dokumentáciu skutočného realizovania stavby diaľničného úseku D1 Sverepec – Vrtižer (1. úsek, II. etapa), pre zhotoviteľa firmu Hastra, s. r. o. a autorský dozor pre objednávateľa Národnú diaľničnú spoločnosť, a. s. (NDS, a.s.). Predmetom aktuálnych prác na stavbe je Stredisko správy a údržby diaľnice pre tento úsek a preložka cesty I/61 so súvisiacimi objektmi. Ukončenie prác na stavbe Sverepec – Vrtižer sa predpokladá v júni 2012. Súčasťou stavby je veľká okružná križovatka v Považskej Bystrici, ktorá bola odovzdaná do užívania v júli minulého roka, ako aj diaľničná križovatka Sverepec, odovzdaná do užívania na konci minulého roka.

Ďalšou stavbou je úsek diaľnice D1 Dubná Skala – Turany, na ktorej spoločnosť DOPRAVOPROJEKT, a.s. spracováva pre zhotoviteľa stavby Váhostav – SK, a.s. Žilina projektovú dokumentáciu na stupni dokumentácie pre realizáciu stavby (DRS) ako aj dokumentáciu zmeny stavby pred dokončením. Predpoklad ukončenia prác na projektovej dokumentácii je jún 2012. Súčasťou prác je aj inžinierska činnosť so zabezpečením získania stavebných povolení pre zmenené stavebné objekty voči pôvodnej dokumentácii na stavebné povolenie (DSP). Aktuálne sa realizujú prekládky inžinierskych sietí, odhumusovanie a sanácia podložia cestných objektov, práce na zemnom telese privádzača Martin, archeologický prieskum, budovanie prístupových ciest a zakladanie mostných objektov.

Pre výstavbu úseku diaľnice Diaľnica D1 Fričovce – Svinia DOPRAVOPROJEKT,a.s. v roku 2008 pripravoval DSP a zabezpečoval inžiniersku činnosť súvisiacu s vydaním stavebného povolenia.

V rámci stavby rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť DOPRAVOPROJEKT v minulosti spracoval dokumentáciu na územné rozhodnutie , DSP a dokumentáciu na ponuku, ktorej súčasťou bola DRS. V súčasnosti pre zhotoviteľa stavby SKANSKA-SK, a.s. spracováva dopracovanie DRS pre potreby zhotoviteľa stavby a pre NDS, a.s. vykonáva občasný autorský dozor. Stavba by mala byť ukončená koncom marca 2013.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odhalením pamätnej tabule sme si pripomenuli autora mestskej estakády v Považskej Bystrici 75. výročie vzniku spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.