Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DOPRAVOPROJEKT a.s. so ziskom vo výške 712 523  za rok 2011

BRATISLAVA 30. mája – Dňa 29. mája sa uskutočnilo valné zhromaždenie spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s., na ktorom akcionári prerokovali a schválili výsledky hospodárskej činnosti spoločnosti.

Najväčšia projektová spoločnosť na Slovensku DOPRAVOPROJEKT, a.s. so sídlom v Bratislave dosiahla v roku 2011 účtovný zisk pred zdanením vo výške 712 523  a to napriek prehlbujúcej sa nepriaznivej situácii na stavebnom trhu. Tržby z projektovej činnosti a z predaja výrobkov a služieb boli v minulom kalendárnom roku realizované v celkovom objeme 13 373 186 . Celkové výnosy predstavovali sumu 13 820 805  a celkové náklady 13 244 163

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ing. arch. Gabriel Koczkáš zhodnotil rok ako mimoriadne náročný. Dôvody najväčších problémov v podnikaní v stavebnom sektore pripisuje: „pretrvávajúcemu útlmu v sektore stavebníctva, malému počtu verejných súťaží a neustále „silnejúcej“ konkurencii, ako aj pokračujúcej expanzii projektových zahraničných firiem na slovenský trh, ktoré sa v roku 2011 podpísali na výške ponukových cien vo verejných súťažiach a boli často pod hranicou ekonomickej únosnosti“.

Najväčší podiel vlastných tržieb realizovaných v roku 2011 predstavujú zákazky „Rýchlostná cesta R1 Nitra, západ – Selenec, Selenec – Beladice, Banská Bystrica, severný obchvat, projekt PPP“, na ktoré boli vypracované dokumentácia pre realizáciu stavby, dokumentácia skutočného vyhotovenia stavby, na zmenu stavby pred dokončením, zabezpečovaný technický dozor projektanta a čiastočne inžinierska činnosť. Ďalej to boli dokumentácie pre výber zhotoviteľa pre stavby „ŽSR, Bratislava predmestie – Bratislava filiálka – Bratislava Petržalka (prepojenie koridorov)“ a stavby „ŽSR, Bratislava – železničné napojenie Letiska M. R. Štefánika“.

Ďalší podnikateľsky náročný rok má spoločnosť DOPRAVOPROJEKT, a.s. za sebou a verí, že v roku 2012dôjde k oživeniu a stavebný trh sa opäť rozbehne. Ako ďalej uviedol G. Koczkáš: „Primárnym cieľom roka 2012 bude snaha uspieť vo verejných súťažiach, naďalej poskytovať vysokú kvalitu našich produktov a služieb a dôsledne dodržiavať zmluvné termíny dohodnuté s objednávateľmi. Budeme pokračovať v zabezpečovaní projektovej prípravy diaľničných stavieb, rýchlostných ciest, modernizácie železničných koridorov ako aj iných segmentov. Veríme, že plnenie Programového vyhlásenia vlády pomôže opäť rozbehnúť stavebný trh.“

DOPRAVOPROJEKT,a.s., člen skupiny SUDOP Group, a. s., zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava 1, oddiel: Sa, vložka 378/B 1. 5. 1992, je najväčšia projektová a konzultačno-inžinierska spoločnosť v Slovenskej republike. Vykonáva projektové, prieskumné, inžinierske, konzultačné,expertízne a poradenské služby, vrátane stavebného dozoru so zameraním najmä na dopravnú infraštruktúru, pozemné, ekologické a vodohospodárske stavby. Majoritným akcionárom spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s. je holandská firma SUDOP International B.V., ktorá vlastní podiel 99,46 % akcií. Vydané akcie na meno v listinnej podobe v počte 57 545 kusov, s menovitou hodnotou akcie 34 eur, tvoria základné imanie spoločnosti v celkovej výške 1 956 530 . Prevoditeľnosť akcií nie je obmedzená.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odhalením pamätnej tabule sme si pripomenuli autora mestskej estakády v Považskej Bystrici 75. výročie vzniku spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.