Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dobrovoľníci uložia Medickú na zimný spánok

BRATISLAVA 22. novembra – Milovníci Medickej záhrady sa zajtra popoludní stretnú na poslednej tohtoročnej brigáde. Organizátori očakávajú, že ich príde až 200. Najväčšiu časť dobrovoľníkov budú tvoriť pracovníci Európskeho obchodného centra Dell v Bratislave, ku ktorým sa pridajú obyvatelia z blízkeho okolia aj komunita z Letnej čajovne v Medickej. Záhradu pohrabú a vyčistia.

Dobrovoľníci prídu spoločne upratovať v rámci dlhodobého partnerstva Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto a spoločnosti Dell. V tomto roku, v rámci tohto partnerstva, pomohli dobrovoľníci na 30 rozličných projektoch. K hlavným aktivitám patrilo čistenie verejných priestorov, upratovanie budov v správe Starého Mesta, pomoc v materských a základných školách v pôsobnosti mestskej časti, aj na podujatiach v Medickej záhrade.

„Podnet na predzimné upratanie vzišiel z našej spoločnej diskusie s mestom a komunitou okolo Letnej čajovne. Tým vzniká celkom nový druh spolupráce. Do dobrovoľníckych aktivít sa tak darí zapájať okrem zamestnancov Dellu stále viac aj verejnosť. V piatok sa k nám, samozrejme, môžu pridať aj ďalší milovníci Medickej,“ hovorí Jana Hudecová, koordinátorka dobrovoľníctva Európskeho obchodného centra Dell.

Začiatok upratovania je o 13.00 hod. Brigáda je zameraná na hrabanie lístia a čistenie záhrady a jej okolia. Ďalší záujemcovia sa nemusia vopred nahlasovať, stačí prísť do Medickej záhrady a priložiť ruku k dielu. Prevádzka Letnej čajovne Medickej záhrady pripraví pre dobrovoľníkov guláš a čaj.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tesco pomáha onkologickým pacientom Rozdávame dobro

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.