Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dnes sa oficiálne začal GLOBSEC 2013

BRATISLAVA 18. apríla – Dnes sa začal 8. ročník medzinárodnej konferencie GLOBSEC v hoteli Kempinski v Bratislave. GLOBSEC dnes, ako jedno z piatich najrelevantnejších fór pre zahraničnú politiku a otázky bezpečnosti v strednej Európe a na celom svete, priťahuje k Slovensku pozornosť širokej zainteresovanej verejnosti.

GLOBSEC, ktorý organizuje Slovenská atlantická komisia, poskytuje platformu pre politické dialógy, následne smerujúce do celého sveta. Viac než 80 rečníkov na 8 hlavných panelových diskusiách, 4 nočných debatných sekciách a 17 pracovných večeriach sa bude zaoberať témami zahraničnej politiky, ekonomiky a bezpečnosti v celkovom časovom rozsahu 1995 minút. Organizátori takisto pripravili desiatky paralelných pracovných stretnutí a viac než 50 bilaterálnych a multilaterálnych schôdzok na úrovni politikov a expertov.

Tohtoročný GLOBSEC organizujeme pod poľskou prezidentúrou V4. Poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski sa rozhodol stať spolupatrónom tomuto prestížnemu politickému podujatiu v strednej Európe spolu so slovenským ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom.

Ambíciou GLOBSECu je aj oceniť a osláviť hodnoty, ktoré chceme dosiahnuť. A tých, ktorí k týmto hodnotám výrazne prispievajú. Preto už po druhýkrát, GLOBSEC hostí slávnostnú večeru – podujatie venované tým, ktorí všetkými svojimi silami prispievajú k upevňovaniu demokracie a stability v regióne. Nominantom bude odovzdaná Česká a slovenská transatlantická cena, ktorá je výsledkom spoločnej iniciatívy s českým Jagello 2000. Na tejto slávnostnej večeri si účastníci pripomenú aj 20. výročie vzniku Slovenskej a Českej republiky.

GLOBSEC má však aj ďalšiu ambíciu. A to zapojiť mladých politických lídrov z celého sveta do fóra GLOBSEC. Veríme, že svet potrebuje mladú generáciu, ktorá dokáže vytvárať výzvy pre tradičné politické zmýšľanie, a tak podnecovať dynamický dialóg a riešenia. Preto je GLOBSEC 2013 hrdý, že môže zastrešiť aj Young Leaders Forum so svojím vlastným programom.

FÓRUM O GLOBÁLNEJ BEZPEČNOSTI V BRATISLAVE (GLOBSEC)
GLOBSEC, ktorý vznikol v roku 2005 na podnet Slovenskej atlantickej komisie, je každoročne popredným podujatím o globálnych výzvach strednej Európy. Zúčastňuje sa ho vyše 650 osobností bezpečnostnej a zahraničnej politiky viac ako 60 štátov, vďaka čomu sa GLOBSEC radí medzi celosvetovo päť najdôležitejších podujatí svojho druhu. Jeho poslaním je dostať strednú Európu do zorného poľa významných európskych a severoamerických hlavných miest a vysielať stredoeurópsku perspektívu do transatlantickej diskusie. Bližšie informácie nájdete na www.globsec.org

SLOVAK ATLANTIC COMMISSION (SAC)
Slovenská atlantická komisia (SAC) je nezávislou nestrannou mimovládnou organizáciou, ktorá už po dve desaťročia dáva strednej Európe silný hlas v zahraničnopolitickej diskusii. SAC presadzuje prehĺbenie regionálnej, európskej a transatlantickej spolupráce vychádzajúc zo základných hodnôt, predovšetkým demokracie, slobody jednotlivca a právneho štátu. Bližšie informácie nájdete na stránke www.ata-sac.org. Slovenská atlantická komisia nedávno založila svoj nový think-tank Central European Policy Institute (CEPI).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

S menopauzou sa na Slovensku k lekárovi nechodí – ženy v tichosti trpia doma Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.