Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DKV spúšťa registráciu k francúzskej cestnej dani Ecotaxe

BRATISLAVA 10. júla – DKV Euro Service, popredný európsky poskytovateľ služieb pre dopravcov, ponúka dopravným spoločnostiam, vedúcim vozových parkov a vodičom internetový formulár pre registráciu na platenie ekologickej dane, tzv. Ecotaxe na francúzskych okresných a štátnych cestách, s ktorej zavedením sa počíta od októbra 2013. Užívatelia dostanú zariadenie DKV Box v priebehu niekoľkých dní po úspešnej registrácii. DKV Box možno alternatívne používať aj na platenie mýta TIS PL na francúzskych diaľniciach.

Vďaka inovovanému DKV Boxu budú prvýkrát k dispozícii údaje o polohe, pomocou ktorých môžu manažéri vozových parkov svoje vozidlá kedykoľvek lokalizovať a získavať informácie o priebehu prepravy. Zároveň si môžu nastaviť aj zasielanie výstražných správ pri zmene preddefinovaných nastavení. Okrem iného dopĺňa ponuku DKV Boxu aj možnosť cielene vyhľadávať informácie o vybraných servisných staniciach (ceny, výbava atď.) a sledovanie údajov o spotrebe jednotlivých vozidiel.

DKV zároveň od jesene ponúkne zákazníkom štandardizované dátové rozhranie, cez ktoré budú mať k dispozícii všetky údaje pre plánovanie a analýzu dopravy. Správcovia vozových parkov si tak budú môcť nahrávať údaje o transakciách a zoznamy prejdených mýtnych úsekov priamo do svojich individuálnych systémov telematických služieb a riadenia vozového parku. V rámci rozhrania bude navyše možné vyhľadať všetky stanice DKV v okolí určitého miesta alebo získať prehľad o prevádzkových nákladoch (vrátane paliva, mýta atď.) na určitej trase.

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane.

V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmy krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Správa o trvalej udržateľnosti 2023: Spoločnosť DKV Mobility znížila emisie CO2 o 50,4 percenta DKV Mobility a 4Fleet Group rozširujú spoluprácu na Rakúsko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.