Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. augusta 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DKV je pripravené na zavedenie Ecotaxe vo Francúzsku

BRATISLAVA 20. augusta – Od roku 2013 budú majitelia úžitkových vozidiel s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony platiť na francúzskych štátnych a okresných cestách ekologickú daň. „Okrem mýta sa jedná o ďalšiu formu poplatku za používanie ciest. Jej zavedenie bude znamenať nárast priamych nákladov dopravcov, čo môže mať v prípade, ak sa ju prevádzkovateľom nákladných áut nepodarí včas premietnuť do ceny, nepríjemné dôsledky,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service. Spoločnosť DKV, ktorá je popredným poskytovateľom služieb pre dopravcov, podpísala v apríli vo veľkom predstihu pred zavedením poplatku zmluvu so spoločnosťou Ecomouv‘, vďaka čomu môže ponúknuť svojim zákazníkom rezerváciu elektronickej palubnej jednotky už dnes.

Nový DKV Box je kompatibilný s existujúcim francúzskym mýtnym systémom TIS PL a zjednoduší automatické platby za využívanie všetkých spoplatnených ciest vo Francúzsku. Všetky cestné poplatky budú zaznamenávané štandardizovaným spôsobom a následne fakturované. Zákazníkom prinesie nielen výhodu jednoduchého platenia, ale v rámci programu Post Pay aj atraktívne zľavy vo výške 13 % na TIS PL a až 10 % na Ecotaxe. Prehľad a na mieru šitú analýzu transakcií umožní užívateľom DKV Boxu on-line analytický nástroj pre efektívne riadenie vozového parku a úsporu nákladov DKV eReporting. Montáž DKV Boxu je rýchla a jednoduchá.

Spoločnosť DKV Euro Service bola medzi prvými, ktorá svojimi zákazníkom ponúkla elektronickú palubnú jednotku (OBU – On Board Unit) pre viac krajín. Na jar 2010 ju zaviedla pre Francúzsko a Španielsko, kde je DKV Box celoštátne akceptovaný mýtnymi systémami Viá T (Španielsko) a TIS PL (Francúzsko). V minulom roku jej použitie rozšírila aj na úhradu poplatkov za prejazd tunelom Liefkenshoek, ktorý je súčasťou obchvatu R2 okolo Antverp. DKV Box je možné navyše používať k plateniu mýta a poplatkov na francúzskych mostoch Pont de Normandie a Pont de Tancarville, alebo v tuneli Warnow v Nemecku a na množstve strážených parkovísk vo Francúzsku a Španielsku. V budúcnosti bude možné využívať DKV Box aj v ďalších krajinách.

„Problematiku spoplatnenia komunikácií rieši v súčasnej dobe množstvo európskych štátov. V krajinách, kde táto povinnosť neexistuje sa rýchlo zavádza, tam kde už zavedená je, dochádza k zvyšovaniu sadzieb alebo k rozširovaniu o ďalšie spoplatnené úseky. V Nemecku napríklad budú od augusta platiť kamióny mýto okrem diaľnic aj na 1135 kilometroch štvorprúdových ciest. Slovensko od júla spoplatnilo 25 nových úsekov. V Českej republike sa rozšírenie výberu mýta na viac než 1000 km ciest 1. triedy plánuje od roku 2016,“ konštatuje Ondřej Pavlík.

Hlavné výhody registrácie mýta u DKV Euro Service
• jednoduché a výhodné používanie európskych mýtnych systémov (viac než 20 krajín, jedno vyúčtovanie)
• maximálne cenové výhody pri talianskom mýte vďaka Consorzio DKV EURO Service
• atraktívne zľavy pri mnohých iných systémoch, napr. TIS PL vo Francúzsku
• rýchla a bezhotovostná úhrada poplatkov za používanie diaľnic, tunelov, mostov a trajektov

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Správa o trvalej udržateľnosti 2023: Spoločnosť DKV Mobility znížila emisie CO2 o 50,4 percenta DKV Mobility a 4Fleet Group rozširujú spoluprácu na Rakúsko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.