Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DKV čaká nárast trajektovej prepravy do pobaltských krajín

BRATISLAVA 19. júna – Podľa údajov DKV využívajú dopravcovia najčastejšie trajekty do Veľkej Británie a Švédska, nárast sa očakáva v pobaltských krajinách. DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre prepravcov na európskom trhu, ponúka agentúrne zaistenie trajektov a ich rezerváciu v podstate medzi všetkými ostrovmi alebo polostrovmi a kontinentálnou Európou. „Dlhodobo najviac zákazníkov využíva prepravu medzi kontinentom a Veľkou Britániou, záujem je tiež o škandinávske krajiny, predovšetkým o trasy medzi Nemeckom a Švédskom, a to na linkách Rostock-Trelleborg a Sassnitz-Trelleborg. Veľký nárast sa dá očakávať aj v pobaltskom regióne, kde dochádza k progresívnemu nárastu ako v cestnej, tak aj v námornej doprave,“ hovorí Aleš Průžek, vedúci oddelenia

Prevádzkovateľom na trasách do Švédska a pobaltských krajín sa po júnovej akvizícii stala spoločnosť Stena Line. Získala tak päť trajektových trás medzi Švédskom a Nemeckom, či Lotyšskom. Tri trasy Travemünde – Ventspils, Travemünde – Liepaja a Nynäshamn – Ventspils boli prevzaté od spoločnosti Scandlines GmbH. Dopravu na trasách do pobaltských štátov zaisťujú celkovo tri plavidlá, z ktorých dve sú prenajaté. Stena Line navyše zakúpila lode spoločnosti Scandlines GmbH a teraz je jediným prevádzkovateľom na trasách z Trelleborgu do prístavov Sassnitz a Rostock. Trasy z Trelleborgu a nové trasy do Lotyšska budú prevádzkované pod značkou Stena Line. Dôvodom akvizície je podľa spoločnosti Stena Line silný rast námornej dopravy v pobaltskom regióne, pričom pokračovanie tohto rastu sa očakáva aj v budúcnosti. K realizácii dohody dôjde za predpokladu, že bude schválená nemeckým úradom na ochranu hospodárskej súťaže.

Dlhodobo silná pozícia spoločnosti DKV na trhu trajektov umožňuje jej zákazníkom využívať výrazné finančné a časové úspory: okrem samotného rezervovania trajektu, ktoré dopravcovi zaručuje, že sa jeho vozidlo nalodí v stanovenú hodinu bez zbytočného čakania v prístave, majú k dispozícii aj zaujímavé cenové zvýhodnenia. V súčasnej dobe môžu zákazníci DKV využiť sprostredkovanie trajektu do Veľkej Británie, Írska, Švédska, Dánska, Nórska, Fínska a ďalších európskych krajín. Samozrejmosťou je servis k dispozícii 24 hodín denne .

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane.

V roku 2011 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5 miliard eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 650 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,4 milióna servisných kariet DKV u 89 000 zákazníkov. V roku 2011 bola karta DKV vyhlásená siedmykrát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

DKV Mobility spolupracuje so spoločnosťou Milence v oblasti nabíjania nákladných vozidiel Karta na tankovanie a nabíjanie, ktorá podporuje dobrovoľnícke a sociálne angažované organizácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.