Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dezinformácie ku kauze nákupu odpočúvacieho systému

BRATISLAVA 8. septembra – V súvislosti s kauzou nákupu odpočúvacieho systému za vlády I. Radičovej sa objavujú v médiách informácie, ktorých pravdivosť a dôveryhodnosť sa dajú jednoduchým overovaním faktov ľahko vyvrátiť. Jednou z takýchto informácií je tvrdenie blogerky Júlie Mikolášikovej, že členom delegácie Ministerstva vnútra SR na pracovnej návšteve Izraela v októbri 2010 bol aj podnikateľ Miloš Žiak. Zahraničnú pracovnú cestu Daniela Lipšica do Štátu Izrael schválila Vláda SR na svojej schôdzi 20.10.2010. Miloš Žiak sa na tejto návšteve nezúčastnil, o čom svedčia aj materiály, ktoré sa dajú vyžiadať na MV SR na základe zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám.

Za nedôveryhodné možno označiť aj tvrdenie J. Mikolášikovej z 2.9.2010, že o obvinení bývalých pracovníkov MV SR ju informoval zdroj „blízky advokátom obvinených.“ V čase zverejnenia jej blogu obvinení žiadneho advokáta nemali.

Kauza nákupu odpočúvacieho systému súvisí so snahou MV SR z roku 2010 zamedziť obchodovaniu s odposluchmi, ktorým dochádzalo vďaka zastaranému odpočúvaciemu systému z roku 1997. V kauzách tohto charakteru je preto dvojnásobne dôležité, aby si novinári a blogeri dôkladne preverili každú informáciu. Najmä tie, ktoré sa dajú jednoducho preveriť z verejných zdrojov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kancelárka. Vynikajúci životopis Angely Merkelovej Slovenská spoločnosť nie je pripravená na sociálne siete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.