Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Developer postavil pri Novom Martine cestu nezákonne

BRATISLAVA 20. mája – Developerom zamýšľaného projektu Parkvile narýchlo postavená nová cesta bola mestom povolená, developerom zhotovená a mestom skolaudovaná nezákonne. Po Okresnej prokuratúre v Martine, Krajskom súde v Žiline, Obvodnom úrade pre cestnú dopravu s pozemné komunikácie v Martine, to s definitívnou platnosťou potvrdil i jeho nadriadený Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Žiline.

Dôvodmi nezákonnosti boli okrem iného aj fakty, že stavebník i martinský stavebný úrad nemali pravdu, ak tvrdili, že ide o rekonštrukciu existujúcej komunikácie a pri jej príprave a výstavbe porušili práva účastníkov konania i vlastníkov, či nájomcov okolitých pozemkov a stavieb.

Pri konaniach súvisiacich s postupmi mesta Martin a jeho orgánov vo veciach týkajúcich sa Nového Martina a jeho okolia našli pochybenia a nezákonnosti viaceré inštitúcie: Obvodný lesný úrad v Martine (13.7.2010 konštatoval nezákonný výrub lesov lokalite Parkvile, ktorý mesto nevidelo), Krajský stavebný úrad v Žiline (19.8.2011 konštatoval nulitu rozhodnutia mesta o zastavení vydávania stavebných povolení, Krajský stavebný úrad v Žiline 31.8.2011 zrušil nezákonne vydané povolenie pre Parkvile, Krajský stavebný úrad v Žiline 1.2.2012 zrušil nezákonne zastavené územné konanie pre Nový Martin, konštatoval neúmerné zaťažovanie spoločnosti NOVÝ MARTIN a označil konanie stavebného úradu za neprípustné.), Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Martine aj jeho nadriadený orgán v Žiline (16.1.2012 a 1.2.2012 konštatoval dostatočnosť dopravných kapacít zóny a nekalú snahu stavebného úradu nevydávať stavebné povolenia pre lokalitu Nový Martin, Okresná prokuratúra Martin (27.1.2012 konštatovala nezákonný prenájom pozemku mestom v prospech Parkvile, na ktorom stojí cesta vybudovaná spoločnosťou NOVÝ MARTIN. Okresná prokuratúra Martin tiež 11.5.2012 a 28.3.2013 konštatovala nezákonné postupy martinského Stavebného úradu pri povoľovaní „akože rekonštrukcie“ cesty pre Parkvile.

Stavebné povolenie aj Dodatočné stavebné povolenie vydané mestom pre cestu k Parkvile sú nadriadeným úradom zrušené. V súčasnosti preto nie je možné v lokalite Parkvile povoliť ďalšiu výstavbu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

STILL Slovensko úspešne rastie. Sťahuje sa do nových priestorov Spoločnosť Henkel Slovensko oficiálne otvorila svoje nové sídlo v budove The Mill

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.