Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Deti sa môžu učiť angličtinu s rozprávkami Walta Disneyho

BRATISLAVA 17. marca – Deťom na Slovensku pomôžu od marca v učení anglického jazyka obľúbené rozprávkové postavičky. Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., totiž spúšťa kampaň so značkou Disney. Zákazníci za každých 10  nákupu dostanú zdarma balíček anglicko-slovenských kartičiek s rozprávkovými hrdinami, ktoré môžu vkladať do veľkého zberateľského albumu.

„Disney kampaň nemá len zberateľský rozmer. Rovnako obsahuje i náučnú rovinu – učenie anglického jazyka zábavnou formou alebo ako viesť deti k zdravému stravovaniu. Na špeciálnej webstránke sa napríklad deti hravo dozvedia, aké potraviny sú pre ne zdravé,“ vysvetlila Andrea Lapuniková, marketingová riaditeľka spoločnosti Tesco Stores SR, a. s.

V albume budú okrem rozprávok aj texty detských anglických pesničiek, ktoré si zákazníci môžu dokúpiť na hudobnom CD a tým zábavu pri učení zvýšiť. „Moja 3,5-ročná dcérka chodieva do škôlky, kde sa detičky učia angličtinu aj formou pesničiek a ona zbožňuje spievať. Tak sa napríklad naučila veľmi rýchlo počítať po anglicky,“ uviedla Katarína Lovasová, mamička z Bratislavy.

Podľa lektorky anglického jazyka Jany Dzurillovej je pre deti veľmi dôležité, aby angličtinu vnímali nenútenou formou. „Deti sa nevedia dlho sústrediť, preto musia byť metódy využívané pri výučbe detí a dospelých veľmi odlišné. Pokiaľ otvárame kurz anglického jazyka pre deti, je to viac-menej o hraní sa. Počúvame pesničky, pozeráme rozprávky a taktiež veľa kreslíme. Hra spojená so zážitkom je najúčinnejšou formou učenia sa pre detičky,“ dodala Jana Dzurillová.

Zberateľská hra Tesco s postavičkami Walta Disneyho je nenáročná, časovo nezaťažuje deti ani dospelých, zároveň prináša nové možnosti na upútanie pozornosti ratolestí hravou formou. Deti aj dospelí môžu kartičky a albumy v Tescu zbierať do konca apríla. „Veľmi sa mi na súťaži páči, že deti si cez kartičky vizuálne zapamätajú aj slovíčka a budú vedieť, ako sa píšu, čo je v angličtine veľmi dôležité,“ povedala mamička Dáša Luknárová z Nitry. Súčasťou kampane je i súťaž pre základné školy. Dve školy vyhrajú športový deň i s výletom pre jednu triedu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Knižné novinky. 5 skvelých tipov pre mužov, ženy aj deti Je nebo naozaj otvorené pre všetkých? Dojímavý príbeh Michaly Ries

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.