Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. februára 2018 PR správyŠportHokej od PRservis.skSITA Diskusia()

Desiaty ročník Orange Minihokej Tour bude mať rekordný počet účastníkov

BRATISLAVA (SZĽH) 15. februára 2018 – Najväčší festival hokejových talentov na Slovensku – Orange Minihokej Tour, už po desiatykrát postaví proti sebe budúce hokejové hviezdy. O víťazstvo v jubilejnom ročníku sa pobije historicky najväčší počet účastníkov. 41 tímov z celého Slovenska (13 zo západu, 16 zo stredu a 12 z východu) nastúpia najprv v regionálnych kolách o postup do celoslovenského finále. V ňom sa predstaví v dvoch základných skupinách šesť družstiev, víťazov z jednotlivých regionálnych kôl.
„Desiaty ročník Orange Minihokej Tour opäť prinesie prehliadku najväčších talentov slovenského mládežníckeho hokeja. Veľmi nás teší, že od prvého ročníku nám pribudlo sedem družstiev, to znamená nárast hráčov a svedčí to o náraste hráčskej základne na Slovensku. Veríme, že jubilejný desiaty ročník bude opäť plný gólov, radosti z hokeja a zážitkov, ktoré si hráči a hráčky uchovajú na celý život,“ povedal riaditeľ turnaja Peter Kúdelka.
Orange Minihokej Tour vychováva budúce hokejové hviezdy. Podčiarkuje to aj fakt, že hokejisti, ktorí pred desiatimi rokmi hrali prvý ročník tohto prestížneho turnaja nastúpili na prelome tohto roka v Buffale na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.

„Od samého začiatku, čo je už 10 rokov, stojí Orange pri tomto projekte a veľmi sa z neho tešíme. Stále som presvedčený, že je fungujúcim prostriedkom na identifikovanie hokejových talentov už v tomto veku. Na turnaj máme pozitívne ohlasy a mňa osobne, ako veľkého fanúšika hokeja veľmi teší, že sa nám so SZĽH podarilo takéto podujatie vytvoriť a etablovať ho v hokejovom svete, a najmä medzi deťmi, mládežníckymi trénermi, ale aj rodičmi a verejnosťou. Je to výsledok systematickej práce všetkých, ktorý projekt tvoria a odmenou sú nám juniorské talenty, ktoré vzišli z prvých ročníkov tohto projektu. Teším sa na jubilejný ročník a deckám želám kopec zábavy, ale aj cenných hráčskych skúseností,“ povedal Miloš Lalka, riaditeľ pre komunikáciu a značku spoločnosti Orange.

Žiaci a žiačky štvrtých tried základných škôl zabojujú v regionálnych kolách už počas februára. Vo Vranove nad Topľou odštartujú prvé kolo 17. februára a v Michalovciach si tímy následne zmerajú sily 18. februára. V tom istom termíne proti sebe nastúpia tímy zo západného Slovenska v Senici a tímy zo stredného Slovenska v Banskej Bystrici a Žiline. Posledné kolo sa odohrá v západnom regióne v Nových Zámkoch.
Na minuloročnom festivale žiakov a žiačok sa predstavilo dovedna 741 detí, z toho 31 dievčat! Podujatie prinieslo krásne zápasy plné detskej radosti, a ozdobilo ho dovedna 1024 gólov!

Formát ORANGE MINIHOKEJ TOUR

Štartujú hráči a hráčky 4. ročníkov základných škôl. Každé stretnutie musí mať víťaza. Hrá sa 2 x 15 minút čistého času so striedaním trojčlenných formácií po 60 sekundách. Jednotlivé družstvá sú zložené z dvoch mini družstiev (9 hráčov + 1 brankár), ktorých výsledky mini zápasov sa zrátajú. V prípade remízy v súčte oboch mini zápasov nasledujú po tri samostatné nájazdy.

K téme

Philip Morris je na Slovensku Top zamestnávateľ Kaufland bilancuje rok 2023: Na zozname jeho úspechov je aj unikátna zelená predajňa, online trhovisko a titul Najdôveryhodnejší predajca potravín

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hokej

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.