Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DELTA získala za výrobnú halu MANN HUMMEL čestné uznanie

BRATISLAVA 12. júna – Koncom mája sa v Uhorskom Hradišti v Českej republike uskutočnilo slávnostné vyhlasovanie už 13. ročníka prestížnej súťaže Stavba roku Zlínskeho kraja 2014, v ktorej boli ocenené zaujímavé stavby z tohto regiónu. V kategórii priemyselnej výstavby získala čestné uznanie výrobno-skladovacia hala spoločnosti MANN+HUMMEL. Ojedinelá architektúra je výsledkom práce architektov z bratislavskej firmy DELTA Projektconsult Slovakia. Za hladký priebeh výstavby bol ako projektový manažér zodpovedný tím česko-slovenskej DELTY.

Hlavným cieľom súťaže je prezentácia kvalitných stavebných projektov v oblasti stavebníctva v Zlínskom kraji a priblíženie nových stavieb a ich autorov širšej laickej a odbornej verejnosti. V kategórii priemyselných stavieb získala čestné uznanie výrobno-skladovacia hala spoločnosti MANN HUMMEL Innenraumfilter CZ s dvojposchodovou administratívnou časťou pri celkovej rozlohe 4 800 metrov štvorcových. Bratislavská DELTA Projektconsult, autor komplexného návrhu architektonického riešenia, bola investorom okrem iného poverená riadením projektu v oblasti nákladov a termínov, koordinovala bezpečnosť práce na stavbe a tiež zaisťovala IT podporu pri realizácii tohto projektu prostredníctvom softvéru data-pool. „Táto hala je výnimočná nielen svojou veľmi krátkou realizáciou, ale aj tým, že dokáže vďaka fotovoltaickej elektrárni umiestnenej na streche vyrobiť jednu tretinu energetickej spotreby,“ podotkol konateľ DELTY Erik Štefanovič.

Hala bude vzorom pre ďalšie

Stavebný projekt haly si čestné uznanie zaslúži. Bol určený ako vzorový pre budúce stavby skupiny MANN + HUMMEL GROUP, predovšetkým čo sa týka nového spôsobu výstavby, logistického riešenia a vybavenia. Na streche bola realizovaná fotovoltaická elektráreň, ktorá vyrába jednu tretinu energetickej prevádzkovej spotreby. Hala bola vybudovaná v súlade s najvyššími štandardmi s ohľadom na platné smernice bezpečnosti práce a tiež ergonomiu. Taktiež ponúka množstvo logistických zlepšení. Súčasťou haly je napríklad vlakový systém, ktorý preváža materiály a výrobky z jedného miesta haly na druhé. Výrobná časť objektu je jednopodlažná a má výmeru 4 500 metrov štvorcových. V administratívnej časti objektu s plochou 1 500 metrov štvorcových sa na prvom poschodí nachádzajú odpočinkové priestory, sociálne zázemie pre pracovníkov výroby a moderná jedáleň. Na druhom poschodí sú umiestnené administratívne priestory, ktoré zamestnancom spoločnosti ponúkajú kancelárie typu „open space“ spolu so zasad
acími miestnosťami a školiacim centrom.

Projektový manažment DELTY priniesol investorovi úspory

DELTA bola poverená realizáciou tohto vysoko moderného hospodárskeho objektu a zároveň bola garantom dodržania stanovených investičných nákladov. „Využili sme proces zlúčenia stavebného a územného riadenia do jedného procesu, ktorým sa výrazne urýchlil čas prípravnej fázy pri rokovaní s úradmi. To nám umožnilo pripraviť, vyprojektovať a postaviť túto výrobnú halu v pomerne krátkom čase, 14 mesiacov. Navyše vďaka tomu, že sa nám podarilo realizovať stavbu úsporným spôsobom, bolo možné investovať do kvalitného architektonického riešenia exteriéru a interiéru,“ záverom doplnil k tomuto projektu Erik Štefanovič.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Počas trvania klinickej štúdie sa v spoločnej domácnosti nikto nenakazil – Virostop účinne chráni proti Covid-19 BIM. Revolučná technológia projektovania a správy budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.