Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DELTA dokončila kancelárske priestory pre voestalpine ČR

BRATISLAVA 26. februára – Skupina voestalpine, ktorá má pobočky po celom svete je oceliarskym koncernom pre technológie a priemyslové spracovanie ocele, si zriadila nové kancelárske priestory v centre Prahy. Výsledná podoba interiéru je výsledkom práce architektov zo skupiny DELTA sídliacej v Bratislave a v rakúskom Welse. Presne po dvanástich mesiacov projektovej spolupráce DELTA Projektconsult a českej pobočky voestalpine ČR s.r.o., vznikli nové komfortné priestory v centre Prahy.

Kancelárske priestory s rozlohou takmer tristo metrov štvorcových
Moderné kancelárske priestory o rozlohe 280 m2 sú určené pre 10 zamestnancov v oblasti riadenia obchodu určeného prevažne pre český trh.

Nové priestory boli vytvorené v modernom koncepte, v súlade so zachovaním pamiatkových fragmentov budovy. Architekti pri rekonštrukcii brali ohľad na vyrezávané trámové stropy nachádzajúce sa v dvoch kanceláriách, vrátane zachovania krížovej klenby v zasadacej miestnosti a gotickej steny, ktorá je dominantou celého objektu.

Jeden z dvoch autorov projektu Ing. arch. Juraj Bačkor uvádza: „Dôkladná analýza priestorov nás priviedla k zaujímavým riešeniam. Definovali sme verejné a neverejne priestory a zmenili sme dispozíciu jednotlivých miestností. Najväčší dôraz sme kládli na osvetlenie, ktoré korešponduje s podlahami a smeruje návštevníka do konkrétnych priestorov. Na oboch koncoch dlhej chodby, ktorá prepája verejné a neverejné priestory, sú umiestnené veľké zrkadlové plochy, čím sa podarilo docieliť efekt neohraničeného priestoru“.

Architektúra v rukách DELTY
Autori architektonického návrhu Ing. arch. Domenico Mario La Marca a Ing. arch. Juraj Bačkor v závere projektu prezradili: „Bola to pre nás veľká výzva vytvoriť v historickom objekte funkčné a reprezentatívne priestory. Objekt je špecifický tým, že má vysoké klenby, drevené trámy a hlavne absenciu pravých uhlov. Snažili sme sa, čo najviac vyhovieť požiadavkám investora, ktorého cieľom bolo opticky rozšíriť a prepojiť jednotlivé kancelárie. Celkovú atmosféru a takpovediac pohodu sme dotvorili pridaním LED systémov osvetlenia a zlepšením akustických podmienok vďaka použitiu sadrokartónových obkladov vrátane kompletnej výmeny elektroinštalácie“.

Informácie o projekte:
Výška investície: 145 000 Eur
Podlažná plocha: 280 m2
Poloha: Praha 2, Karlovo nám. 31/555
Činnosti DELTA: architektúra, projekcia, výber zhotoviteľa, technický dozor investora
Celková doba projekcie: 12 mesiacov
Celková doba stavebnej realizácie: 4 mesiace

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najlepším hraným filmom 29. ročníka MFF Art Film Fest sa stala snímka Dalva, najlepším krátkym filmom 48 hodín 29. ročník MFF Art Film Fest ide do finále

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.