Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DB Schenker: Logistika, ktorá myslí na životné prostredie

BRATISLAVA 17. februára – Ochrana životného prostredia sa stala globálnou výzvou dneška. Priekopníkom v „zelenom myslení“ v doprave je svetový líder v logistických službách – spoločnosť DB Schenker. Hľadá trvalo udržateľné riešenia, používa menej znečisťujúce procesy, využíva recykláciu a obnoviteľné zdroje. Oficiálny partner EKOTOPFILMU otvoril v Bratislave svoju zelenú, energeticky nezávislú pobočku.

Spoločnosť DB Schenker je jedným z popredných integrovaných poskytovateľov logistických služieb a neustále rastie. Kým v roku 1999 zamestnávala takmer 28 000 ľudí, dnes zamestnáva približne 100 000 zamestnancov a pôsobí vo vyše 130 krajinách, na vyše 2 000 miestach po celom svete s obratom nad 20 biliónov

Na Slovensku ponúka spoločnosť DB Schenker svoje služby už vyše 20 rokov. Okrem realizácie medzinárodných tokov tovaru ponúka komplexné logistické služby, zahrňujúce celý dodávateľský reťazec s prepravou tovaru, so skladovaním a s distribúciou. Kombinovaním pozemných, námorných, leteckých a logistických riešení v medzinárodnom i národnom meradle hľadá najvýhodnejšie riešenia dopravy a skladovania tovaru. Každému klientovi navrhuje individuálnu logistickú expertízu, plán prepravy a skladovania, ktorý zvažuje ekonomické i environmentálne riešenia.

Zelená logistika
Každú operáciu spravuje logistický sektor, ktorý pri plnení cieľov súčasne sleduje aj zníženie produkcie znečistenia. Po energetike sú najväčším producentom emisií oxidu uhličitého v ovzduší práve dopravné služby, ktoré z celkového svetového objemu vyprodukovali až 22 %-ný podiel. Spoločnosť DB Schenker sa ako európsky líder v pozemnej a nákladnej železničnej doprave a zároveň ako celosvetová popredná spoločnosť v námorných, leteckých a logistických riešeniach zaviazala zlomiť priamu úmeru medzi rastom emisií oxidu uhličitého a rastom kvality poskytovaných logistických služieb. DB Schenker má za cieľ do roku 2020 znížiť emisie o 20 %. Do roku 2050 plánuje presunúť 50 % pozemnej nákladnej dopravy do železničnej a lodnej, pričom už dnes vyšle DB Schenker Rail vyše 5-tisíc vlakov denne. V leteckej doprave plánuje nahradiť 40 % paliva biopalivami. Logistika v mestských centrách bude tak bez produkcie oxidu uhličitého a zaoceánska doprava zredukuje svoju produkciu emisií o 40 %. N
apríklad v Nemecku, v materskej krajine spoločnosti, je už bezuhoľnatá doprava poháňaná obnoviteľným zdrojom efektívnou alternatívou nákladnej dopravy. V súčasnosti je v Nemecku už 96 % železničnej prepravy elektrifikovaných a klienti operujúci v krajine preto môžu využiť službu Eco Plus, najzelenší spôsob prepravy tovaru.

Sebestačný energetický zdroj garantuje nepretržité plnenie služieb
Ekologická optimalizácia prebieha nielen v doprave, ale aj na úrovni logistických uzlov, terminálov a pobočiek. Prvé nápady prevádzkovať ekologický, fotovoltaický terminál aj na Slovensku vznikli v roku 2010. V júni roku 2013 spustili do prevádzky 416 fotovoltaických panelov, namontovaných na strechu terminálu v Bratislave. Presadzovaním princípu „My si vyrobíme, my aj spotrebujeme“ dokáže terminál vytvoriť elektrickú energiu určenú na okamžitú spotrebu s výkonom 100 kilowatt-peakov a predpokladanou úsporou energie 50 až 80 %. Zvyšnú nespotrebovanú energiu odkupuje štát.

Prečo fotovoltaika?
Ak by sme sa rozhodli nahradiť všetky technológie výroby energie slnečnou energiou, celé Slovensko pokryté fotovoltaickými článkami by vystačilo na pokrytie 66 % energetickej spotreby Európy. Na plné pokrytie energetického dopytu Európy stačí využiť len 0,7 % jej plochy. Navyše, táto plocha ostane voľná na ďalšie využitie, keďže systémy možno integrovať napríklad na strechy obytných domov.
Obnoviteľným zdrojom lacnej fotovoltaickej energie je Slnko a pri výrobe takejto energie sa nevytvárajú emisie ani škodliviny. Životnosť fotovoltaických článkov je 30 rokov, s doživotnou zárukou, že po 25. roku prevádzky neklesne ich výkon pod 80 % pôvodného výkonu. Údržba článkov je minimálna a ich výroba lacná. Väčšina fotovoltaických článkov je vyrobená z kremíka, na Zemi druhého najčastejšie sa vyskytujúceho prvku. Kremík je netoxický a aj ostatné materiály použité v článkoch, ako hliník či sklo, sú recyklovateľné, preto výroba nových článkov znižuje výrobné náklady a chráni životné prostredie.

DB Schenker ako oficiálny partner EKOTOPFILMU
V snahe upriamiť pozornosť širokej verejnosti na problém globálneho znečistenia sa spoločnosť DB Schenker aj v roku 2013 rozhodla podporiť už 40. ročník Medzinárodného filmového festivalu o trvalo udržateľnom rozvoji – EKOTOPFILM ako oficiálny partner. Na slávnostnom ceremoniáli odovzdala spoločnosť DB Schenker Hlavnú cenu v kategórii D pre investigatívnu publicistiku, Cenu DB Schenker kanadskému filmu Karbónová horúčka režisérky Amy Millerovej. Festival ako platforma spája vedcov, technikov a environmentalistov a je unikátnym spojením súkromného, verejného a tretieho sektora. Poslaním celoročného festivalu je spájať, vzdelávať a prinášať riešenia náučno-populárnou formou, pričom každoročne osloví 60 – 70 000 divákov.

DB Schenker privezie do Soči pravú alpskú atmosféru
Tak ako v športe, aj pri výbere logistického partnera vyžaduje Nemecká športová olympijská konfederácia prvotriedny a špičkový výkon. Na oficiálnej prezentácii nemeckých olympijských uniforiem potvrdila svoju dôveru v DB Schenker ako svojho výhradného logistického partnera. Záväzok DB Schenker má na letných a zimných olympijských hrách dlhú tradíciu. Špecialista logistiky bol oficiálny špeditér už na Olympijských hrách v Mníchove v roku 1972 a nemeckému olympijskému tímu pravidelne poskytuje služby od Olympijských hier v Sydney v roku 2000.

V spolupráci so svojím subdodávateľom, ruskými dráhami Railion Russija, plne pokrýva dopravný servis pre Nemecký dom v Soči vrátane colného odbavenia a spracováva všetku logistiku pre športovcov, médiá a politické i obchodné kruhy. Nemecký dom s nefalšovanou atmosférou pravej alpskej chaty poskytne priestor pre 350 športovcov a akreditovaných

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Mimozemšťan z UFO, gitarový virtuóz Vinnie Moore príde opäť k nám! Nová business zóna pri Senci postupne ožíva

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.