Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN priniesol univerzitu priamo do detských izieb

BRATISLVAVA 18. septembra – Prečo klavír hrá, koľko kráľovstiev je v Európe a čo všetko ucho nepočuje? Viac ako dvesto detí už vie na tieto otázky dať odpoveď i bez toho, aby sa museli osobne zúčastniť na prednáškach Detskej Univerzity Komenského. Spoločnosť DATALAN im nové poznatky cez internet priniesla až do detských izieb.

Prázdninové podujatie, ktoré je priekopníkom detského online vzdelávania na Slovensku, má za sebou už štvrtý ročník.
„Dobré vzdelanie je základ úspechu,“ hovorí Marek Paščák, generálny riaditeľ spoločnosti DATALAN. „Všetci však vieme, že deti v školskom veku považujú za omnoho dôležitejšie iné veci. Náš projekt Detskej Univerzity Komenského Online im však ukázal, že nadobúdanie vedomostí môže byť aj veľkou zábavou.“

Študenti aj zo zahraničia
Aktuálneho 4. ročníka DUK Online (prednášky sú stále dostupné na www.datalan.sk/dukonline) sa zúčastnilo viac ako dvesto študentov vo veku od deviatich do 14 rokov, pričom väčšinu medzi nimi tvorili dievčatá. Moderné technológie pomohli zotrieť vzdialenostné bariéry a deväť zaujímavých prednášok z bratislavského Divadla Aréna si tak cez internet vypočuli detskí študenti zo všetkých slovenských krajov, od Záhorskej Vsi po Čiernu nad Tisou a od Skalitého až po Gabčíkovo. Do virtuálnej učebne sa však pripojilo aj niekoľko detí zo zahraničia.

Online štúdium úspešne dotiahlo do konca šesť z desiatich študentov, čo predstavuje desaťpercentný nárast v porovnaní s vlaňajším ročníkom. Osemnásti z úspešných absolventov „promovali“ s červeným diplomom.

Škola 21. storočia
Okrem online univerzity pripravil DATALAN v spolupráci so spoločnosťou Microsoft Slovakia pre študentov denného štúdia aj IT workshop. Na ňom si deti mohli vyskúšať ako vyzerá vyučovanie pomocou tabletov, dozvedeli sa viac o programovaní hier, ale i to, na čo slúžia open a big data.
Online výučba je čoraz bežnejším trendom v ponukách renomovaných svetových univerzít a odovzdávanie vedomostí prostredníctvom internetových prednášok a kurzov možno v budúcnosti očakávať aj na nižších stupňoch. Spoločnosť DATALAN aj prostredníctvom DUK Online ukazuje, ako môže moderný prístup vyvolať v deťoch záujem o poznávanie nových vecí a ako s nimi školy môžu zlepšiť komunikáciu. DATALAN okrem toho v spolupráci s inovatívnymi slovenskými vysokými školami pripravuje aj mobilnú aplikáciu Univerzita v mobile, ktorá tento princíp ešte viac prehĺbi a prepojí študentov nielen s vyučovacím procesom, ale aj kolegami v štúdiu a samotnými pedagógmi.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.