Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN pomáha mestám a obciam byť bližšie k svojim občanom

BRATISLAVA 27. septembra – Kvalitnejšie elektronické služby pre samosprávy a ich občanov, ktoré plne zohľadňujú nielen najnovšie legislatívne zmeny, ale aj trendy vo vývoji moderných informačných technológií. To je hlavná téma tohtoročnej odbornej konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorú už 2. októbra organizuje spoločnosť DATALAN v hoteli Sitno vo Vyhniach. Určená je nielen pre predstaviteľov samospráv, ale vítaní sú aj zástupcovia médií.

„Vývoj inovatívnych riešení pre samosprávu je pre nás skutočnou výzvou. Ich funkčnosť a aktuálnosť totiž každý obyvateľ danej obce alebo mesta pocíti doslova na vlastnej koži – či už pri komunikácii s miestnymi úradmi, platení miestnych daní, poplatkov zaodvoz odpadu alebo za psa, až po vypĺňanie rôznych elektronických formulárov,“ hovorí Ján Vaculčiak zo spoločnosti DATALAN, vedúci oddelenia zodpovedný za rozvoj a realizáciu IT riešení a služieb v samospráve. Aj preto spoločnosť na konferencii predstaví novinky vo svojom informačnom systéme KORWIN, ktoré reagujú na nové legislatívne pravidlá týkajúce sa miestnych daní a poplatkov.

Vďaka praktickým ukážkam sa návštevníci dozvedia viac aj o portáli Digitalnemesto.sk, o službe na evidenciu požiadaviek REDMINE, ako aj o nových moduloch pre efektívnu správu mestských, či obecných dokumentov a spisov. Predstavitelia miest a obcí si budú môcť vyskúšať jednoduché zdieľanie podkladov a materiálov, alebo prípravu a kontrolu rozpočtového plánu. Predstavené budú aj najnovšie vylepšenia v aplikácii Mesto v mobile, ktorá je už k dispozícii pre operačný systém iOS a nová verzia bude pripravená aj na používanie v smartfónoch s najrozšírenejším mobilným operačným systémom Android. So svojimi skúsenosťami sa s hosťami konferencie podelia aj priamo zástupcovia samospráv. Napríklad, mesto Trstená priblíži svoje poznatky o novej registratúre v informačnom systéme KORWIN, k dispozícii bude aj pohľad mesta Bardejov na nové dane a poplatky.

„Miera využívania on-line služieb nie je na Slovensku dostatočná, a to aj napriek ich jednoznačnému potenciálu. Podľa údajov Európskej komisie sme tretí od konca spomedzi 32 krajín Európy. Riešenia, ktoré ponúkame, to vedia zmeniť,“ hovorí Ľuboš Petrík, sales manažér pre strategické projekty samosprávy v DATALANe.

Spoločným menovateľom konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012 preto bude, rovnako ako aj v minulosti, zjednodušenie života ľudí v regiónoch a zefektívnenie práce mestských a obecných úradov. O tom, že sa DATALANu v tejto oblasti už dlhodobo darí prichádzať stále s novými víziami a možnosťami, svedčí aj vysoká popularita podujatia. V minulom roku sa ho zúčastnilo viac než 150 zástupcov samospráv a podobne vysoká účasť sa očakáva aj v tomto roku.

O riešení Digitálne mesto
a) občanom umožňuje vybaviť si väčšinu agendy „z pohodlia obývačky“
b) mestám a obciam ponúka až 90 percentnú úsporu nákladov u vybraných modulov pre správu mestskej agendy
c) obsahuje spektrum služieb od malých systémov pre obce až po riešenia na mieru pre niekoľko tisíc užívateľov
d) jednotlivé riešenia je možné navzájom kombinovať a skladať podľa aktuálnej potreby mesta či obce
e) služby je možné prenajať už od pár eur na mesiac, pre občanov sú grátis

O spoločnosti DATALAN, a.s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Vďaka skúsenému tímu odborníkov spoločnosť úspešne zrealizovala rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2009 a ISO/IEC 27001:2006.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.