Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN dnes obciam a mestám prezradí, ako fungovať lepšie

BRATISLAVA 2. októbra – Predstavte si mesto s 20 000 obyvateľmi, ktoré bez problémov dokázalo usporiť 15 000 eur na poštových nákladoch, jeho zamestnanci ušetrili 7 500 pracovných hodín, a občania s podnikateľmi ďalších 10 000 hodín času. Na prvý pohľad možno utópia, no v skutočnosti ide o reálny výsledok 50% elektronizácie úradnej agendy tohto mesta. Ako sa takýto modelový príklad dá preniesť do praxe, prezradia už dnes v hoteli Sitno vo Vyhniach odborníci na konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012.

Digitalizácia a moderné fungovanie akejkoľvek inštitúcie už dávno nie je iba výsadou veľkých nadnárodných korporácií či ústredných orgánov štátnej správy. Jej prínosy pre občanov, ale aj pre efektivitu fungovania verejného sektora, sú výrazne badateľné práve na úrovni samospráv. Majú potenciál vylepšiť život každého obyvateľa v tých najbežnejších situáciách – od odvozu komunálneho odpadu až po platenie miestnych daní a poplatkov.

Jedným z reálnych riešení smerujúcich k tomuto cieľu je práve riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO® postavené na troch pilieroch: Digitálne služby a eDemokracia, Digitálne zastupiteľstvo a Digitálny úrad. Obciam, mestám a ich občanom prináša služby pripravené na mieru, ktoré sú prístupné nielen z osobného počítača, ale aj z mobilu. Na úhradu dane za nehnuteľnosť či vybavenie dokumentov tak stačí par kliknutí. To všetko znamená nielen vyšší komfort pre obyvateľov, ale výsledkom je aj lepšie hospodárenie samospráv. Služby sú pritom pre mestá a obce k dispozícii už od pár eur mesačne, pre občanov sú zadarmo. DATALAN DIGITÁLNE MESTO® je dostupné aj vo forme cloudu, ktorého veľkou výhodou je flexibilita a minimálne investície do technológií. Vďaka tomu cloudcomputing v prostredí Digitálneho mesta prináša jedinečný spôsob informatizácie pre samosprávne inštitúcie, ktorých je na Slovensku približne 2 900.

Práve konferencia DATALAN Digitálne mesto 2012 je ideálnou príležitosťou pre zástupcov samospráv dozvedieť sa viac o tom, ako môže DATALAN pomôcť zvýšiť efektivitu a komfort fungovania ich miest a obcí. Dozvedia sa aj o najnovších novinkách, ktoré DATALAN DIGITÁLNE MESTO® prináša, akým je napríklad nový modul Dane a poplatky v informačnom systéme KORWIN®, ktorý reaguje na najnovšie zmeny v legislatíve platné už od decembra tohto roka. Inováciou prešiel aj modul na správu pošty, či agendy týkajúcej sa komunálnych odpadov EKSO. Predstavené bude aj doplnenie aplikácie Mesto v mobile, ktorá je od októbra prístupná aj pre smartfóny s operačným systémom Android. Kvality mobilnej aplikácie Mesto v mobile dokazuje aj umiestnenie v užšej nominácii medzi najlepšími IT projektmi roka 2012, ktoré boli vyhlásené na podujatí IT GALA.

Hosťom konferencie bude predstavená aj nová služba na správu požiadaviek REDMINE a k dispozícii budú aj informácie o čerpaní prostriedkov z Operačného programu informatizácia spoločnosti. To všetko v kombinácii s poznatkami a postrehmi ľudí priamo z prostredia samospráv vytvára z konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012 unikátnu príležitosť pre samosprávy, ako sa k modelovému príkladu uvedenému na začiatku nielen priblížiť, ale ho aj prekonať.

Prezentácie z konferencie na stiahnutie, spolu s fotografiami a zaujímavosťami z podujatia vám budú k dispozícii na
www.datalan.sk/digitalnemesto.

O riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®
a) občanom umožňuje vybaviť si väčšinu agendy „z pohodlia obývačky“
b) mestám a obciam ponúka až 90 percentnú úsporu nákladov u vybraných modulov pre správu mestskej agendy
c) obsahuje spektrum služieb od malých systémov pre obce až po riešenia na mieru pre niekoľko tisíc užívateľov
d) jednotlivé riešenia je možné navzájom kombinovať a skladať podľa aktuálnej potreby mesta či obce
e) služby je možné prenajať už od pár eur na mesiac, pre občanov sú zadarmo

O spoločnosti DATALAN, a.s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Vďaka skúsenému tímu odborníkov spoločnosť úspešne zrealizovala rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2009 a ISO/IEC 27001:2006.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.