Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ďalší ročník Google Science Fair hľadá mladých bádateľov

BRATISLAVA 31. januára – Google Science Fair 2013 – najväčšia medzinárodná súťaž mladých bádateľov od 13 do 18 rokov pokračuje svojim 3. ročníkom. 30. január 2013, kedy organizátori vyhlásili nový ročník súťaže môže byť aj pre slovenských mladých bádateľov do 18 rokov šancou „zmeniť svet“. Organizačný výbor súťaže zverejnil podmienky a harmonogram aktivít nového ročníka. Žiaci stredných škôl môžu prihlásiť svoje bádateľské projekty najneskôr do 30. apríla 2013 na adrese http://goo.gl/U8x6Z. Všetky potrebné informácie pre súťažiacich, školy, pedagógov a rodičov sú zverejnené na web stránke súťaže www.googlesciencefair.com.

Súťaž je rozdelená do troch kategórií podľa veku súťažiacich – žiaci od 13 do 14 rokov, žiaci od 15 do 16 rokov a žiaci od 17 do 18 rokov. Toto rozdelenie zohľadňuje to, aby súťažné projekty boli posudzované a porovnávané v užšom vekovom rozmedzí.

Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch, pre najlepších mladých bádateľov je pripravených viacero ocenení. Napr. „The Grand Prize“ zahŕňa 10 dňovú vedeckú stáž ako účastník expedície National Geografic na Galapágy a štipendium vo výške 50 000 USD. Súťaž je zaujímavá aj pre školy – škola, z ktorej bude víťaz „The Grand Prize“, bude ocenená sumou 10 000 USD. Okrem hlavného ocenenia budú súťažiacim udelené ďalšie desiatky výnimočných ocenení, ktoré sú pripravené v spolupráci s významnými svetovými laboratóriami a inštitúciami ako napr. CERN, LEGO, GOOGLE a ďalšie.

Partnermi súťaže Google Science Fair 2013 sú popredné svetové inštitúcie ako Google, National Geografic, Lego, CERN, Scientific American a ďalších 10 inštitúcií. Medzi nimi je aj o. z. Mladí vedci Slovenska (The Young Scientists of Slovakia), čo považujeme za veľkú česť (https://www.googlesciencefair.com/#!/en/2013/partners). Cieľom partnerstva Mladých vedcov Slovenska s Google Science Fair je zapojiť do súťaže čo najviac žiakov stredných škôl zo Slovenska.

Od 1. februára budeme pre záujemcov poskytovať rady a usmernenia, ktoré môžu prispieť k úspechu slovenským mladých bádateľov. Záujemcovia nás môžu kontaktovať na e-mailovej adrese info@mladivedci.sk.

Hlavným cieľom a oblasťou pôsobenia občianskeho združenia Mladí vedci Slovenska z dlhodobého hľadiska je vyhľadávanie talentov v oblasti vedy a techniky a popularizácia vedy vo vzťahu k deťom a mládeži.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm podporila sumou 6 317 eur realizáciu projektu Zelenšia eduzáhrada Špeciálnej základnej školy na ulici Malé Tatry Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.