Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo sa skutočne počíta

Leto je neodmysliteľne spájané s oddychom. Niektorí mladí ľudia však vymenia voľno za možnosť absolvovať odbornú stáž a počas letných mesiacov urobiť niečo, čo sa skutočne počíta. Vývojové centrá spoločností z automobilového sektora Johnson Controls a Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) v Trenčíne už tretíkrát umožnili študentom počas odbornej letnej stáže participovať na projekte Power Mobility. Jeho hlavnou myšlienkou je zvýšiť kvalitu života rodín a ich detí so zdravotným znevýhodnením, pričom práve rodičia stáli za zaujímavým spojením automotive sektora so svetom detí.

Power Mobility 2016
Študenti vo vývojovom centre Johnson Controls Trenčín pracovali v dvoch tímoch, v každom z nich bolo päť študentov. Cieľom bola konštrukčná tvorba úpravy dvoch detských autíčok so zohľadnením špecifických potrieb dieťaťa-klienta Centra včasnej intervencie v Bratislave a Prešove.
Vo vývojovom centre Yanfeng Automotive Interiors realizoval jeden šesťčlenný tím študentov rekonštrukciu riadenia existujúceho detského autíčka dieťaťa-klienta Centra včasnej intervencie v Žiline.

„Hlavným cieľom tejto stáže je pokračovať v spolupráci s vysokými školami a nadviazať kontakt s potenciálnymi budúcimi zamestnancami. Počas šiestich týždňov trvania stáže študenti získajú odborné znalosti a zároveň spoznajú firemnú kultúru, zvyky a procesy vo firme, čím sa môžu v budúcnosti ľahšie adaptovať na pracovné prostredie. Dúfame, že najšikovnejší z nich príjmu ponuku zamestnať sa v trenčianskom vývojovom centre a stanú sa našimi kolegami,“ hovorí Stanislava Valientová, HR manažérka zo spoločnosti Johnson Controls Trenčín.

Súčasťou filozofie oboch firiem je viesť zamestnancov k spoločenskej zodpovednosti. To zahŕňa podporu všetkých aktivít, ktoré zvyšujú kvalitu života v lokalite, kde spoločnosť pôsobí, budovanie vzťahu k budúcim generáciám či vzťahu k miestnym komunitám. Toto všetko zároveň pozitívne ovplyvňuje súčasných zamestnancov a firemnú kultúru.

„Vďaka stáži mladí ľudia získajú nielen prax vo svojom odbore, ale najmä životnú skúsenosť. Po jej absolvovaní sú viac rozhľadení, skúsení, sebaistí a samostatní. Ovplyvňuje to aj budúcu kariéru študentov, pretože zvyšuje ich hodnotu a uplatnenie na trhu práce,“ hodnotí Miroslava Babničová, HR Lead professional zo spoločnosti Yanfeng Automotive Interiors.

Súčasťou projektu je aj Platforma rodičov detí s ťažkým zdravotným postihnutím. Je nezávislou skupinou občiansky aktívnych rodičov detí s ťažkých zdravotným postihnutím (ďalej ŤZP) formujúcich sa pri prvých poskytovateľoch včasnej intervencie na Slovensku. „Naším spoločným cieľom je uznanie prirodzenej dôstojnosti deťom s ŤZP a presadzovanie ich práv v záujme plnohodnotného a harmonického rozvoja. Aktívne vyhľadávame partnerstvá, pri ktorých dochádza k reálnej skúsenosti a pochopeniu potrieb v živote našich detí. Veríme, že práve vďaka projektu Power Mobility sa nám to podarilo hneď dvojnásobne: získať opakovaný záujem vedenia firiem v pokračovaní projektu a možnosť priblížiť svet našich detí už 46 študentom cez reálny konštrukčný projekt úpravy autíčok,“ hovorí Jana Lowinski z Platformy Rodičov detí s ŤZP a koordinátorka projektu Power Mobility.

Centrá včasnej intervencie (CVI)
Primárnym cieľom CVI je poskytovať odborné služby a pomoc rodinám s deťmi, ktorých vývin je z rôznych dôvodov ohrozený či oneskorený, a to od narodenia až do siedmich rokov veku. Filozofiou centier je, že práve rodina je najvhodnejším miestom pre rast a výchovu detí. Skúsený tím odborníkov pomáha nielen podporovať vývin dieťaťa a jeho rodinu, ale snaží sa aj o ich lepšie začlenenie do spoločnosti. Bezplatne ponúka služby sociálneho pracovníka, fyzioterapeuta, špeciálneho a liečebného pedagóga, psychológa či logopéda. Na Slovensku funguje už päť centier včasnej intervencie: v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove a Žiline. Iniciátorom ich vzniku bola SOCIA – Nadácia na podporu sociálnych zmien.
„Včasná intervencia je sociálna služba, ktorej súčasťou je aj individuálny plán rozvoja dieťaťa. Vďaka mladým ľuďom tri deti spoznajú nepoznané – budú môcť samé rozhodovať o tom, ako a kam sa budú pohybovať. Doteraz im to ich zdravotný stav neumožňoval,“ hovorí Vladislav Matej, výkonný riaditeľ nadácie SOCIA a koordinátor projektu rozvoja včasnej intervencie na Slovensku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Šéf slovenských audítorov M. Mozolák: “Pomoc podnikateľom musí byť adresná a transparentná. Pomôcť by mohol “KORONA REGISTER”. Matej Ftáčnik preberá vedenie slovenského Vacuumlabs ako nový CEO

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.