Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo najviac zaujalo detských on-line študentov?

BRATISLAVA 16. septembra – Populárnu Detskú Univerzitu Komenského mohli deti na celom Slovensku aj tento rok vyštudovať on-line. Do 3. ročníka DUK Online sa prihlásili viac než dve stovky detských študentov, on-line štúdium absolvovali aj slovenské deti v USA či vo Francúzsku.

Detská Univerzita Komenského Online je určená pre deti vo veku od 9 do 14 rokov, je bezplatná a na jej absolvovanie stačí
mať počítač a pripojenie na internet. Počet tohtoročných prihlásených predstavuje o 50 viac než v minulom roku a oproti 1. ročníku ide o dvojnásobný nárast. Najpočetnejšie zastúpenie mali Bratislavský a Trnavský kraj, študenti sa však zapájali zo všetkých kútov Slovenska – od Čiernej nad Tisou až po Záhorskú Ves. Pre zaujímavosť, do DUK Online sa pridali aj za hranicami – štúdium absolvovali aj deti v USA aj vo Francúzsku. Medzi študentmi dominovali dievčatá, zapojilo sa ich o tretinu viac ako chlapcov, a najviac študentov bolo vo veku 13 rokov.

V skúšobných kvízoch dosiahli študenti v priemere 98,83 percentnú úspešnosť. Najväčší záujem vyvolala prednáška o hlavnom meste Slovenskej republiky, a hneď za ňou nasledovala téma pirátov a zisťovania polohy na mori. Stopercentnú úspešnosť mala prednáška Prečo sa bojíme vírusov?, a najviac deti potrápil skúšobný kvíz na tému cvičením k zdraviu.

Ako prezradili samotní študenti, univerzita pre ne predstavuje príjemný prázdninový program, a oceňujú prístup odborníkov, ktorí dokážu vyučovať zaujímavou a zábavnou formou. Filip z Kameničnej ako hlavné plus univerzity vidí fakt, že je on-line a prístupná všade, kde je internet. Ľubke z Bratislavy sa zas veľmi páči, že je na internete konečne aj niečo užitočné.
„Deti prejavujú každým rokom aktívnejší záujem o on-line štúdium, je to dobrá príležitosť získať zaujímavé informácie,“ dopĺňa Marek Paščák, člen predstavenstva spoločnosti DATALAN. „Dlhodobo sa snažíme o modernizáciu výučby na slovenských školách a aj narastajúci počet internetových študentov je dôkazom, že v budúcnosti to už na školách bez inovatívnych technológií nepôjde.“

Okrem inšpiratívnych tém priniesla on-line univerzita aj sprievodné podujatia a súťaže o atraktívne ceny. Deti mali príležitosť absolvovať technologický workshop vo Výpočtovom stredisku Slovenskej akadémie vied a zoznámiť sa s prvým slovenským superpočítačom Aurelom. Mali taktiež šancu zasadnúť do poslaneckej lavice a zúčastniť sa hodiny otázok v Národnej rade SR. Zapojiť sa mohli aj do súťaže organizovanej v rámci podujatia Festival vedy – Noc výskumníkov, v ktorej víťazi získajú týždennú stáž v SAV, výlet do Science Learning Centra v Liberci, a zaujímavé vedecké hračky.

Prednášky, videá a zaujímavé fakty z tohtoročnej letnej on-line univerzity nájdete na www.datalan.sk/dukonline

O spoločnosti DATALAN, a. s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Hlavnými oblasťami pôsobenia spoločnosti DATALAN sú infokomunikácie, softvér, outsourcing a cloud. Vďaka skúsenému tímu odborníkov, ktorí sú držiteľmi viac než 600 platných odborných certifikátov, spoločnosť úspešne zrealizovala mnohé rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 a ISO/IEC 27001:2005.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ovládnite svetlo u Vás doma Výluky z poistenia v čase nepokojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.