Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo musíte splniť, aby ste mali vedenie účtu zadarmo

BRATISLAVA 17. januára – Ak sa vám zdá, že platiť každý mesiac banke štyri alebo päť eur za vedenie účtu je veľa, môžete sa poobzerať po lacnejšej banke alebo si zistiť ako si náklady na účet znížiť.

Viaceré banky na Slovensku ponúkajú za vernosť rôzne zľavy. Tie závisia na type balíka, aký v banke máte, ale najmä na vašej aktivite. Platí, čím viac transakcií na účte urobíte, tým menšie poplatky zaň zaplatíte. Banky tiež zohľadňujú výšku vašich

ČSOB odmeňuje klientov za aktivitu a vernosť. Pri najlacnejšom balíku Pohoda ho môžete mať zadarmo, ak máte v banke priemerný mesačný stav úspor minimálne vo výške 10 000 eur, čo je dosť vysoká suma.

Ak sa vám nechce toľko sporiť, môžete na poplatku za účet ušetriť aj tak, že vám chodia na účet platby v hodnote minimálne 400 eur mesačne a zároveň máte jednu zrealizovanú platbu s inkasom alebo trvalým príkazom a máte priemerný mesačný zostatok na účte minimálne 300 eur.

„Až 38 % klientov, ktorí majú balík ČSOB Pohoda, ho má bez poplatku,“ dodáva Zuzana Eliášová, hovorkyňa banky.

Podmienky na zľavu

Úspory a platby kartou
Pri balíku Extra Pohoda musíte mať priemerný mesačný stav úspor v ČSOB aspoň 15 000 eur, aby ste ho mali zadarmo. Rovnakú sumu požaduje mať na Osobnom účte Exclusive aj Slovenská sporiteľňa, aby vám zaň nič neúčtovala.

Keď máte v Sporiteľni Osobný účet Mladý alebo Osobný účet získate ho zadarmo vtedy, ak máte v banke aktíva v objeme minimálne 10 000 eur.

„Mať účet zadarmo alebo znížiť si poplatok za vedenie účtu môžu všetci majitelia balíkov služieb, ktorí pravidelne platia kartou, keďže banka im vráti 0,5 % z objemu vybraných platieb,“ dodáva Štefan Frimmer, hovorca Slovenskej sporiteľne.

Aj Sberbank vám odpustí poplatky za účet ak v nej máte úspory vyššie ako 10 000 eur. Ak klient platí mesačnú splátku úveru od Sberbank, má zadarmo všetky výbery z bankomatov všetkých bánk,“ upozorňuje na ďalšiu zľavu Ľubomíra Chmelová, hovorkyňa banky v poradni na

Na rozdiel od vyššie spomenutých bánk má mBank účet bez poplatkov aj bez podmienok.

Vekové zvýhodnenie
Viaceré banky zvýhodňujú pri poplatkoch za účet študentov. V ČSOB študenti, ktorí dokladujú, že sú na dennom štúdiu, majú účet bez poplatku. To isté platí aj v Slovenskej sporiteľni, ktorá má účet bez poplatkov aj pre stredoškolákov.

ČSOB má aj detský balík Sloník pre deti do 15 rokov. „Pokiaľ je na ňom každý mesiac vklad vo výške 10 eur, neplatí sa za jeho vedenie ani cent,“ dodáva Eliášová.

Prehľad študentských a detských účtov
ČSOB -študentský účet fun
ČSOB -Detský balík Sloník
OTP banka -READY konto <15
OTP banka -READY konto <18
OTP banka -READY konto <26
Poštová banka – Dobrý účet pre juniora
Prima banka – Detský účet
Prima banka -Študentský účet
Slovenská sporiteľňa -Osobný účet Mladý
Sberbank – môjUČET go 14
Sberbank -môjÚČET go 18
Sberbank -môjÚČET go 26
Tatra banka -Detské konto
Tatra banka -Young
Tatra banka -Academy
VÚB banka – Start konto
VÚB banka – Start Junior
VÚB banka – Start Generation
UniCredit Bank – Detské konto
UniCredit Bank – Cool konto

Napokon banky zvýhodňujú cenovo aj dôchodcov pri rôznych typoch senior účtov. Pri dôchodcovských účtoch zvyčajne platí, že za menej peňazí dostanete aj menej služieb.

Prehľad dôchodkovských účtov
OTP banka – SENIOR konto
Poštová banka – Dobrý účet pre seniora
Sberbank – Senior konto
Slovenská sporiteľňa – SPOROžíro senior
VÚB banka – Senior konto
UniCredit Bank – Senior konto

Bližšie o študentských a dôchodkových účtoch budeme písať v ďalších článkoch.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ovládnite svetlo u Vás doma Výluky z poistenia v čase nepokojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.