Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Chcete sa opäť tešiť do práce?

BRATISLAVA 13. novembra – Možno si poviete, koho trápi šťastie v práci, keď je treba zaplatiť účty a splácať hypotéku.

Keď sa Gallupov inštitút pýtal ľudí, či sú šťastní v práci a či ich baví to, čo robia, zistil, že len každý piaty človek má svoju prácu skutočne rád. Približne rovnaké percento ľudí svoju prácu nenávidí. Až 60 % ľudí chodí do práce neangažovane – teda do pol piatej a kvôli tým účtom.

No práca, na akú boli zvyknutí naši rodičia alebo ešte aj my, dnes stojí pred veľkou zmenou. Všetko sa strašne rýchlo mení. A tak, ak chceme byť v práci úspešní, potrebujeme schopnosti, ktoré by sme mohli nazvať funkciami pravej mozgovej hemisféry. Excelovať budú tí, ktorí sú invenční, empatickí, sú schopní vidieť celok a súvislosti. Tvorivosť v práci sa stáva nutnosťou. A kreatívna práca už dávno nie je len pre kreatívcov. Navyše, stále viac ľudí sa vo svojom povolaní usiluje o sebarealizáciu.

To, ako veci stále nefungujú ako by mali a mohli, ukazujú aj ďalšie prieskumy. Napríklad taký, ktorý ukázal, že len 2 % ľudí prichádza s tvorivými nápadmi v práci. Ľudia sú 9 hodín v práci a reálne niečo zmysluplného vytvoria, keď idú spať, vstávajú alebo počas toho, kým sú v sprche.

Aj keď sa to možno nezdá, tvoriť možno v každej oblasti ľudskej činnosti – prezentovať na porade, šoférovať autobus, viesť rokovanie, variť v jedálni – môžeme tieto veci robiť stále tak isto alebo ich dotvoriť podľa seba. Môžeme tie isté činnosti vykonávať rutinne, monotónne a bez záujmu alebo s radosťou, ľahkosťou a pocitom zmysluplnosti.

Chcete sa teda opäť tešiť do práce?
Príďte sa inšpirovať na konferenciu Happy Company s podtitulom Menej robiť, viacej tvoriť – 22.11.2013 v hoteli Sheraton v Bratislave.

Prečo sa oplatí na túto konferenciu prísť?
• Kvôli inšpirácii i jasným návodom, ako rozvíjať svoju kreativitu, ako neodkladať sny a konať. Ako testovať svoje nápady v praxi alebo ako sa naučiť tvorivo písať, rečniť či nachádzať riešenia, keď to vyzerá neriešiteľne … teda ako byt šťastný aj v práci…

• Pretože budete môcť zažiť na pódiu napríklad Daniela Heviera, Adelu Banášovú, Petronelu Zainuddin, Pala Hlubinu, Michala Meška, Silviu Jeleníkovú, Zuzanu Karpinskú, Petra Ludwiga, Ruda Biermanna, Michala Pastiera, Jara Žídeka …

• Lebo nemusíte len sedieť v prednáškovej sále, sami si môžete zostaviť vlastný pestrý program – v konferenčných zónach budú bezplatne k dispozícii kouči, lektorky osobnej značky, umelci či kariérni poradcovia – teda ľudia, ktorí to, čo robia, robia s nadšením a radi pomáhajú iným rásť.

Konferencia bude vlastne tak trochu festivalom šťastia v práci, lebo okrem inšpiratívnych ľudí a užitočných nástrojov prinesie aj radosť a zábavu. Viac na www.happycompany.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Segafredo získalo Značku kvality dTest Poisťujete nehnuteľnosť? Pýtajte sa na riziká a zmluvu pravidelne aktualizujte

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.