Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Certifikát U.S. Steel od TÜV SÜD preukazuje úspory energií

BRATISLAVA 30. apríla – Certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Slovakia udelila firme U.S. Steel Košice významný certifikát, potvrdzujúci súlad so štandardami medzinárodnej normy EN ISO 50001 pri riadení efektívnej spotreby energie.

Úspora energie, a teda aj finančných prostriedkov, nezávisí iba od počiatočných investičných nákladov. Jej závislosť na dôslednej optimalizácii prevádzky budovy či výrobných procesov môže byť v niektorých prípadoch ďaleko vyššia. Túto skutočnosť si v U.S. Steel uvedomujú a venujú mimoriadne úsilie energetickému manažérstvu, čo preukázal aj vykonaný certifikačný audit.

„Počas auditu neboli zistené žiadne nedostatky, na základe ktorých by nebolo možné vystaviť certifikát,“ uviedol na záverečnom stretnutí audítorov s manažérmi spoločnosti vedúci audítor Marián Harčarik.

„Vidieť, že efektívnemu riadeniu energií sa venujete dlhodobo. Dôkazom sú mnohoročné rozsiahle štatistiky, ktoré ste nám poskytli. Máte dobre zavedené vyhodnocovanie spotreby energií a vediete kvalitnú databázu údajov z jednotlivých divíznych závodov. Tiež oceňujeme koncepciu riadenia energií, ktorú presadzuje vedenie vašej firmy“, konštatoval vedúci audítor a vyzdvihol zavedené nástroje na znižovanie spotreby energií, ako sú CAPEX, či projekty CCIP.

Certifikát, potvrdzujúci úspešnú implementáciu systému energetického manažérstva vo firme z rúk generálneho riaditeľa Rudolfa Žiaka prevzal viceprezident USSK pre technológiu Vladimír Jacko, ktorý na margo úspechu povedal: „Som nesmierne rád, že sa nám tento certifikát podarilo získať. Energie patria v U.S. Steel Košice k trom najnákladnejším oblastiam. Preto musíme hľadať vhodné nástroje a opatrenia, aby sme našu firmu riadili efektívne. Získanie certifikátu je len prvým krokom. V oblasti energetiky nás čakajú nové výzvy.“

Certifikát má platnosť tri roky a je už štvrtým v poradí, ktorý U.S. Steel Košice od spoločnosti TÜV SÜD Slovakia získala.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Riaditeľ SZŠ Lučenec Miroslav Sekula: Sme hrdí na to, že patríme medzi lídrov v odbornom vzdelávaní Spoločnosť Gorenje získala prestížny certifikát kvality EQTM

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.