Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cenu iniciatívy Centrope odovzdajú 2. septembra vo Viedni

BRATISLAVA 18. augusta – Cenu iniciatívy Centrope odovzdajú tento rok vo Viedni 2. septembra. Slávnostný akt sa uskutoční už tradične na viedenskej radnici. Porota ocení už po deviatykrát jednotlivcov alebo inštitúcie, ktoré sa svojou činnosťou a aktivitami pričinili o rozvoj spolupráce v prihraničných regiónoch susediacich krajín strednej Európy. Slovenskú záštitu nad podujatím prevzal operný spevák Peter Dvorský.

Cieľom iniciatívy, ktorá vznikla v roku 2003, je zintenzívnenie výmeny a rozvoja spolupráce v prihraničných regiónoch. Do regiónu Centrope sa radia viedenský región tzv. Vienna Region (Viedeň, Dolné Rakúsko, Burgenland), susediace regióny Slovenska, Maďarska a Južná

Iniciátormi ocenenia Centrope sú mesto Viedeň, Raiffeisen banka Dolné Rakúsko-Viedeň spolu s veľvyslanectvami Slovenskej republiky, Českej republiky a Maďarska. Na cenu sú každoročne nominovaní jednotlivci alebo inštitúcie z celého regiónu Centrope. Cenu vo výške 10.000 eur udeľuje porota. Ostatný rok získala cenu iniciatívy Centrope slovenská rodáčka a hudobníčka Ágnes Katona, ktorá je zakladateľkou Medzinárodnej dunajskej filharmónie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco Nádherná Biblia s dielom Majstra Pavla z Levoče

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.