Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Centrál bude zelenou stavbou

BRATISLAVA 11. mája – Projekt Centrál, ktorý vyrastá v blízkosti Trnavského mýta v Bratislave, bude prvou multifunkčnou stavbou na Slovensku, ktorá získa ekologický certifikát LEED.

Investor Centrálu, spoločnosť ImmocapGroup, sa uchádza o certifikát v rámci medzinárodne uznávaného certifikačného systému Leadership in Energy and EnvironmentalDesign (LEED). Udeľuje ho nezisková organizácia U.S. GreenBuildingCouncil (USGBC).

„Počas výstavby projektu Centrál sme implementovali také riešenia, ktoré spĺňajú náročné podmienky certifikácie zelenej budovy. Každý zodpovedný developer by mal podnikať s ohľadom na prostredie, v ktorom pôsobí. Získanie certifikátu LEED bude dôkazom tohto záväzku“, povedal Martin Šramko, investičný riaditeľ ImmocapGroup.

Získať certifikáciu zelenej budovy môžu stavby, ktoré splnia stanovené podmienky a vykonajú požadované opatrenia, rešpektujú životné prostredie, majú zníženú spotrebu vody a energií, ponúkajú vyššiu kvalitu vnútorného prostredia, garantujú trvalú udržateľnosť či produkujú menej emisií.

Centrál ponúkne nájomcom i budúcim návštevníkom kvalitné prostredie so širokým zázemím služieb.
Návštevníci nákupného centra môžu očakávať maximálnu dostupnosť mestskou hromadnou dopravou , či unikátny zelený park s rozlohou 6000 m2 umiestnený na streche nákupného centra.

O projekte
Multifunkčný komplex v blízkosti Trnavského mýta pozostáva zo 4-podlažného nákupného centra s rozlohou 36 000 m2 pre viac ako 140 obchodov a z kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu s celkovou prenajímateľnou plochou 19 000 m2. Súčasťou projektu je aj 4-hviezdičkový hotel patriaci do nemeckej siete LindnerHotels&Resorts s kapacitou 230 izieb a s kongresovým centrom. Projekt Centrál dopĺňa už spomínané relaxačno-športové centrum s fitness a spa zónou na ploche 2000 m2, ktorej súčasťou bude aj 25-metrový plavecký bazén prístupný širokej verejnosti. Ďalším unikátnym prvkom projektu bude už spomínaný zelený park pre verejnosť rozprestierajúci sa na ploche 6 000 m2 na streche nákupného centra. Developer počíta aj s ďalšou zaujímavosťou, Sky-barom na 15.podlaží hotela s panoramatickým výhľadom na hrad a historické centrum

O spoločnosti ImmocapGroup
ImmocapGroup, a.s. je jednou z najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku s viac ako 15-ročnou históriou. Jednou z jej prvých aktivít bola výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III,IV a V s plochou viac ako 60 000m2. Developer svoje aktivity neskôr rozšíril aj do Maďarska, kde vlastnil jedno z najvýznamnejších administratívnych centier – BudaSquare. Do portfólia ImmocapGroup patrí aj výstavba 134 rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave a v súčasnosti investor pripravuje projekt pre voľnočasové aktivity v Piešťanoch s názvom BanaThermal. Kľúčovým projektom spoločnosti je multifunkčný komplex Centrál. Spoločnosť úspešne spolupracovala a realizovala transakcie s viacerými renomovanými medzinárodnými investormi – Heitman, BSR Europe, GE Capital, MotaEngil a iné.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výzva na vyjadrenie záujmu Zdravotnícki experti sa stretli s cieľom poraziť rakovinu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.