Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

CENTRAL bodoval ako PROJEKT ROKA

BRATISLAVA 7. decembra – Multifunkčný projekt CENTRAL sa stal najlepším developerským projektom na Slovensku. Titul mu udelila odborná porota prestížneho magazínu CEE CIJ, ktorý sa venuje oblasti nehnuteľností v regióne strednej a východnej Európy. CENTRAL získal celkovo tri hlavné ceny: Najlepší development roka, Najlepší development nákupného centra a titul Developer roka si odniesol investor CENTRALU, slovenská spoločnosť Immocap Group.

Nákupné centrum CENTRAL, ktoré slávnostne otvorili v októbri tohto roka, uspelo v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia v konkurencii desiatok najvýznamnejších projektov z celého Slovenska. Okrem nákupného centra, ktoré ponúka 150 obchodov, fitnes centrum s bazénom či zelený park na streche, sú súčasťou CENTRALU aj dve administratívne budovy najvyššieho štandardu a hotel s 223 izbami, ktorého otvorenie je naplánované na marec budúceho roka.

Šéfredaktor magazínu CIJ vysvetľuje, čím CENTRAL oslovil odbornú porotu, pozostávajúcu z medzinárodných expertov v oblasti nehnuteľností:

„Projekt vyniká kvalitnou architektúrou, špičkovým prevedením stavby a svojou mestotvornosťou. Veľkým úspechom je tiež to, ako kvalitne sa Centralu podarilo prenajať všetky svoje prevádzky a ponúknuť atraktívny mix obchodov a služieb. Pre budúcich investorov je projekt veľmi zaujímavý“, povedal Robert McLean, šéfredaktor magazínu CIJ.

„S architektom Ivanom Kubíkom sme chceli urobiť projekt, ktorý bude nielen účelný, ale ponúkne aj kvalitnú architektúru, dobrú skladbu služieb a moderné riešenia mestského života. Toto ocenenie je dôkazom, že na Slovensku má zmysel robiť ambiciózne projekty pre ľudí“, povedal Peter Lukeš, predseda predstavenstva Immocap Group.

Prenájom a správu nákupného centra má na starosti spoločnosť ECE, ktorá je najväčším prevádzkovateľom nákupných centier v Európe.

Viac o súťaži CIJ Awards Slovakia na http://www.cijawards.com

O projekte
Multifunkčný komplex v blízkosti Trnavského mýta pozostáva zo 4-podlažného nákupného centra s prenajímateľnou plochou 36 000 m2 a 150 obchodmi a z kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 m2. Súčasťou projektu je aj 4-hviezdičkový hotel patriaci do nemeckej siete Lindner Hotels & Resorts s kapacitou 220 izieb a s kongresovým centrom. Projekt Centrál dopĺňa relaxačno-športové centrum s fitnes a spa zónou na ploche 2000 m2, ktorej súčasťou je 25-metrový plavecký bazén prístupný širokej verejnosti. Ďalším unikátnym prvkom projektu je zelený park pre verejnosť rozprestierajúci sa na ploche 6 000 m2 na streche nákupného centra.

O spoločnosti Immocap Group
Immocap Group, a.s. je jednou z najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku s viac ako 15-ročnou históriou. Jednou z jej prvých aktivít bola výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III,IV a V s prenajímateľnou plochou viac ako 60 000m2. Developer svoje aktivity neskôr rozšíril aj do Maďarska, kde vlastnil jedno z najvýznamnejších administratívnych centier – Buda Square. Do portfólia Immocap Group patrí aj výstavba 134 rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave. Kľúčovým projektom spoločnosti je multifunkčný komplex Centrál. Spoločnosť úspešne spolupracovala a realizovala transakcie s viacerými renomovanými medzinárodnými investormi – Heitman, BSR Europe, GE Capital, Mota Engil a iné.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výzva na vyjadrenie záujmu Zdravotnícki experti sa stretli s cieľom poraziť rakovinu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.