Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Cena ITAPA: Šanca nielen pre veľkých

BRATISLAVA 10. septembra – Už len necelý mesiac zostáva do uzavretia súťaže o Cenu ITAPA 2013. Súťaž je určená pre všetky inštitúcie verejnej správy, akademické inštitúcie, ako aj dodávateľov z oblasti IT, ktoré úspešne zrealizovali projekty modernizácie verejnej správy s využitím informačných a komunikačných technológií. Pri hodnotení sa kladie dôraz na praktickú pridanú hodnotu projektu – zjednodušenie vybavenia úradnej agendy, konkrétny prínos pre občana či podnikateľa, odstraňovanie byrokracie, zefektívnenie činnosti, a pod.

Projekty možno prihlásiť do 4. októbra v dvoch kategóriách: “Nové služby” a “Zlepšovanie procesov”. Víťazi budú vyhlásení a odmenení 12. novembra 2013 na Galavečeri počas Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý je najväčším podujatím zameraným na informatizáciu spoločnosti na Slovensku.

Súťaž Cena ITAPA pomáha prihláseným spoločnostiam zviditeľniť sa medzi odbornou i širokou verejnosťou, keďže sa vyhlasuje počas Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý každoročne púta pozornosť stoviek expertov.

Minulý rok získal Cenu ITAPA v kategórii “Zlepšovanie procesov” projekt Elektronického zberu údajov Sociálnej poisťovne, realizovaný spoločnosťou EMM. Generálny riaditeľ EMM Jozef Chebeň o benefitoch účasti v súťaží povedal: “V prvom rade ma ITAPA prekvapila tým, že dáva rovnakú šancu na úspech nielen firmám, ktoré sú veľké, nadnárodné, známe, ale rovnakú príležitosť majú aj relatívne malé firmy.” V Sociálnej poisťovni sa odvtedy výrazne zjednodušil kontakt klientov s poisťovňou. So systémom pracuje dnes viac ako 200 tisíc zamestnávateľov a mesačne sa automaticky spracuje 600 tisíc dokumentov. Návratnosť nákladov do projektu bola pritom veľmi rýchla – len 7 mesiacov.

Cenu ITAPA v kategórii “Nové služby” získal projekt Mesto v mobile, zadaný Bratislavským samosprávnym krajom a pripravený spoločnosťou Datalan. Medzi ocenenými bol aj projekt firmy Novell Slovensko nazvaný Ecclesia – Kontaktné miesta katolíckej cirkvi. Rôznorodé zameranie projektov, ako aj ich narastajúci počet, dokladujú atraktívnosť súťaže. Potvrdzujú to aj slová minuloročného víťaza: „ITAPA je dobrá príležitosť predstaviť riešenia a služby s pridanou hodnotou, ktoré v praxi úspešne fungujú,“ zhodnotil Marek Paščák, člen predstavenstva v spoločnosti DATALAN. „Či už ide o mobilné aplikácie, alebo rozsiahle IT systémy, ich úlohou je zjednodušiť fungovanie verejnej správy a priniesť komfort občanom.“

Viac sa o Cene ITAPA dočítate na www.itapa.sk v sekcii Cena ITAPA.

ITAPA vyhlasuje súťaž Cena ITAPA o najlepšie projekty v oblasti informatizácie verejnej správy tento rok už po dvanástykrát, v spolupráci so špecializovaným portálom o znalostnej spoločnosti a technológiách eFOCUS a Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Maratón či výlet s partiou. Aké cestovné poistenie sa oplatí najviac? Doprajte si autentický zážitok pre celú rodinu. Stredoveké stany opäť na novom mieste!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.