Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cena BVS za najlepší vodohospodársky študentský projekt 2012

BRATISLAVA 5. júna – V uplynulých dňoch vo Vodárenskom múzeu BVS v Bratislave sa uskutočnilo celoštátne finále Stockholm Junior Water Prize – Cena BVS za najlepší vodohospodársky študentský projekt 2012. Ocenenia si odniesli nielen žiaci stredných škôl – autori najkvalitnejších žiackych bádateľských projektov, ale aj najangažovanejší pedagóg a najaktívnejšia

Stockholm Junior Water Prize (SJWP) je medzinárodná postupová súťaž v bádateľských projektoch žiakov stredných škôl z oblasti problematiky vody, ktorú každoročne vyhlasuje Medzinárodný inštitút vody v Štokholme (SIWI). V Slovenskej republike tento rok sa uskutočnilo už 5.celoštátne finále, na ktorom 50 žiakov stredných škôl súťažilo so svojimi bádateľskými projektmi z prírodných, technických a spoločenských vied.

Víťazmi súťaže SJWP 2012 v SR sú Kristína Hanusová a Michal Radó, žiaci Strednej odbornej školy chemickej (Vlčie hrdlo 50) v Bratislave, ktorí súťažili s projektom s názvom „Izolácia mikroorganizmov zo životného prostredia schopných rozkladať vybrané liečivá“. Víťazi národnej súťaže SJWP budú reprezentovať Slovenskú republiku na medzinárodnom finále SJWP v Štokholme, kde sa budú uchádzať o Stockholm Junior Water Prize (krištáľovú sošku v tvare vodnej kvapky), finančnú odmenu 5 000 USD a diplom.

SJWP – Cena BVS za najlepší študentský vodohospodársky projekt bola udelená autorom troch projektov. Prvé miesto a SJWP – Cena BVS za najlepší vodohospodársky študentský projektov, ktorú predstavuje finančná odmena 300 EUR, umelecké dielo od akademického sochára Viktora Oravca a diplom boli udelené Petrovi Horváthovi, žiakovi Gymnázia Jána Chalupku v Brezne, za projekt s názvom „Syntéza triazénových zlúčenín a ich aplikácia v spektrofotometrickom stanovovaní kadmia“. Autori projektov, ktorí sa umiestnili na 2. a 3. mieste BVS odmenila finančnými odmenami a diplomami. Ďalší piati mladí bádatelia si odniesli ocenenie SJWP – Cena SodaStream za najlepší žiacky bádateľský projekt z oblasti problematiky vody.

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. (BVS) odmenila Cenou BVS nielen žiakov, ale aj najangažovanejšieho pedagóga a najaktívnejšiu školu za mimoriadnu aktivitu pri zapájaní žiakov do národnej súťaže SJWP v školskom roku 2011/2012. SJWP – Cena BVS pre najangažovanejšieho pedagóga, ktorá pozostáva z finančnej odmeny 400 EUR a čestného uznanie bola udelená Mgr. Janke Krejčovej z Gymnázia na Ulici 1. mája 8 v Malackách. SJWP – Cena BVS pre najaktívnejšiu školu, ktorá pozostáva z finančnej odmeny 1 000 EUR, umeleckého diela od akademického sochára Viktora Oravca a čestného uznania bola udelená Cirkevnej spojenej škole – Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda v Snine.

Realizátorom súťaže SJWP v Slovenskej republike je občianske združenie Mladí vedci Slovenska, generálnym partnerom a odborným garantom je Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. Partnerom súťaže SJWP v SR je SodaStream. Bližšie informácie nájdete na internetovej adrese www.sjwp.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odborníčka Grant Thornton upozorňuje: Ak firmy nakupujú ubytovanie a/alebo dopravu, treba postupovať podľa úpravy DPH pre cestovné kancelárie. Inak riskujú pokutu Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.