Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. augusta 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Celosvetové prvenstvo pre slovenské Kreatívne podnikanie

BRATISLAVA 31. augusta – Slovenská IT spoločnosť ACE enterprise Slovakia vyhrala v prestížnej celosvetovej súťaži International Business Awards 2012 (IBAs) ocenenia až v dvoch kategóriách. Výnimočnosť týchto úspechov na medzinárodnom poli podčiarkuje fakt, že tento rok sa do súťaže IBAs prihlásilo viac ako 3200 medzinárodných spoločností z viac ako 50 krajín, medzi nimi nadnárodné giganty ako napríklad: BMW, Accenture, Lenovo Group, iolo technologies, Electrolux, Siemens AG, SAP AG., Unilever, Samsung Electronics a mnoho ďalších.

Hlavné ocenenie – Gold Stevie Winner v kategórii Best New Product or Service of the Year 2012 – bolo udelené za unikátny slovenský projekt Kreatívne podnikanie, ktorého autorom a vyučujúcim a neúnavným prezentátorom je mnohonásobne medzinárodne ocenený slovenský podnikateľ, Ing. Alexander Cimbaľák (ACE). Projekt Kreatívne podnikanie sa realizuje formou praktických interaktívnych workshopov a prednášok na viacerých vysokých školách, na ktorých sa doteraz v jeho krátkej histórii zúčastnilo už viac ako 500 študentov. Je nepriamou odpoveďou na znižovanie nezamestnanosti mladých absolventov a na úspešné rozbehnutie kariéry v podnikateľskej sfére ako aj úspešného uplatnenia sa na trhu práce.

Kreatívne podnikanie učí študentov spájať teoretické vedomosti získané počas štúdia do zmysluplných celkov a využiť ich pri praktických podnikateľských súbojoch na všetky zásadné podnikateľské zručnosti. Vďaka enormnému záujmu dnes táto praktická forma tréningu až obsahuje tri úrovne rastu, Kreatívne podnikanie I. II. a III., ktoré na seba nadväzujú.

Pokiaľ Kreatívne podnikanie I. podrobuje cielenému praktickému testovaniu vlastný biznis, či nápad študenta, zlepšuje jeho pozitívne stránky a konfrontuje ho s reálnymi úskaliami z obchodnej praxe, v Kreatívnom podnikaní II. trénuje a prakticky učí vzťahy v zamestnaneckom prostredí. Na vzájomnom testovaní a prednáškach učí študentov, ako sa presadiť na trhu práce pomocou vlastných síl a získaných vedomostí z vysokých škôl.

Kreatívne podnikanie III. je nadstavbou týchto dvoch predchádzajúcich predmetov, pomocou ktorého sa študenti učia, ako sa vlastnou firmou dá presadiť v reálnom biznise formou aukcií, tendrov a medzi firemného obchodovania. Unikátnosť projektu Kreatívne podnikanie nespočíva len v zaujímavých a náučných prednáškach Alexandra Cimbaľáka a pozitívneho hodnotenia zo strany študentov, ale v neposlednom rade aj v softvérovej podpore – portálu Kreatívneho podnikania „ušitého na mieru“, pomocou ktorého sa študenti navzájom hodnotia a realizujú jednotlivé úlohy z prednášok. Tento projekt v sebe hrdo nesie označenie „Made in Slovakia“, ktorého kvality ocenili vo svetovom meradle.

Ďalším obrovským úspechom je ocenenie Ing. Alexandera Cimbaľáka, ktorý získal v kategórii IT Executive of the Year titul „Silver Stevie Winner 2012“, čím v súťaži nadviazal na úspešné zlaté umiestnenie z minulých rokov.

Alexander Cimbaľák tieto triumfy vystihol slovami: „V dnešnom svete nás okolité faktory čoraz viac nútia zamerať sa na základné aspekty vlastného biznisu, a pritom často zabúdame na pomoc okoliu. Ak si neuvedomíme, že budúcnosť budú tvoriť mladí ľudia a nepomôžeme im zo všetkých síl byť úspešný, čoskoro značka „Made in Slovakia“ zanikne. Každý deň, ktorý venujete mladým, alebo presadeniu slovenského rozumu v zahraničí sa nám mnohonásobne vráti! Celosvetové ocenenie, ktoré sme získali, iba potvrdzuje, že je tomu tak. Tak veľa šťastia!“

Slávnostné odovzdanie cien sa uskutoční v hoteli Ritz-Carlton v Soule (Južná Kórea) 15. októbra 2012.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Lekársky triler Nočná služba. Robin Cook v skvelej forme Kaufland a Lidl dosiahli prvé míľniky vo svojej klimatickej stratégii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.