Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Celoslovenská zbierka pre Afriku začala u nás svoj 5. ročník

Celoslovenská zbierka pre Afriku začala na Slovensku svoj piaty ročník. Slovenská katolícka charita („SKCH“) vyhlásila v pondelok 15. februára 2016 zbierku na pomoc deťom v subsaharskej Afrike s názvom Pôstna krabička pre Afriku. Počas obdobia pôstu, ktorý sa tento rok začal na Popolcovú stredu 10. februára 2016, charita rozposiela viac ako 40 000 pôstnych krabičiek do viac ako 630 farností po celom Slovensku. Okrem farností zo Slovenska sa tento rok do zbierky po prvýkrát zapoja aj Slováci žijúci v zahraničí, konkrétne v Írskom Dubline a Talianskom Ríme.

Poslaním Pôstnej krabičky je pomôcť rodinám a deťom vo viacerých krajinách subsaharskej Afriky. Tak ako v minulých ročníkoch aj tento rok je hlavným nositeľom zbierky malá papierová krabička, do ktorej môžu ľudia počas pôstu vhodiť svoj pôstny dar. Tvárou aktuálnej Pôstnej krabičky je päťročné dievčatko z Ugandy Patience.

postna krabicka V minulom roku sa v rámci celoslovenskej zbierky Pôstna krabička pre Afriku 2015 podarilo vyzbierať takmer 140 tisíc Eur. Ako uviedol generálny sekretár SKCH Mgr. Radovan Gumulák:“Pôstna krabička pre Afriku je pre nás jeden z kľúčových projektov v rámci rozvojovej pomoci smerujúcej do krajín subsaharskej Afriky. Veríme, že vďaka štedrosti mnohých darcov v pôstnom období budeme môcť aj naďalej pokračovať v existujúcich, ako aj nových projektoch zameraných na zlepšenie podmienok života detí a rodín.“

Vyzbierané prostriedky získané v celoslovenskej zbierke použije SKCH na podporu viacerých projektov v krajinách subsaharskej Afriky. V Ugande v okrem fungovania Centra Nepoškvrneného srdca Panny Márie, podporí výstavbu murovanej budovy materskej školy, ktorá lepšie ochráni deti v najmä v období dažďov. V rámci pomoci pre Rwandu, vďaka spolupráci s rehoľnými sestrami „palotínkami“ SKCH plánuje podporiť fungovanie zdravotného strediska v meste Kibeho. Medzi nové krajiny, ktoré chce SKCH v rámci Pôstnej krabičky podporiť patria Južný Sudán a Keňa.

Špeciálnym darčekom pre všetkých darcov, ktorý sa do kampane zapoja, je DVD s názvom Krehké životy, ktoré obsahuje každé balenie pôstnej krabičky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

LEKÁR RADÍ: Som kardiovaskulárny pacient: čo mám robiť v čase pandémie? Terno otvorilo už 20 predajní po bývalej sieti Kačka. Do apríla pribudne ďalších 18

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.