Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Bývalý slovenský minister ocenený in memoriam

BRATISLAVA 28. septembra – Počas minulotýždňového galavečera zorganizovaného popri Dňoch NATO v Ostrave bol in memoriam ocenený bývalý slovenský minister obrany Jozef Stank. Cenu prebral jeho syn Róbert. Jozef Stank viedol Ministerstvo obrany v kľúčovom období, kedy sa Slovenská republika usilovala o členstvo v Severoatlantickej aliancii. Svoju funkciu chápal ako výzvu prispieť ku garantovaniu bezpečnosti Slovenska a k budovaniu jeho dôveryhodnosti na medzinárodnej scéne.

Rastislav Káčer, prezident Slovenskej atlantickej komisie a štátny tajomník Ministerstva obrany v rokoch pôsobenia ministra Stanka, sa v tejto súvislosti o ňom vyjadril ako o človeku, ktorý integrácii do NATO a EÚ obetoval všetok svoj čas a úsilie.

Prioritou pre neho boli moderné ozbrojené sily, ktoré by obstáli v porovnaní s medzinárodnými štandardmi. Odštartoval viacero zásadných legislatívnych a praktických úloh v procese reformy Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Blízki ľudia si ho pamätajú ako mimoriadne pracovitého človeka so zmyslom pre zodpovednosť. „Počas plnenia funkcie ministra obrany bola preňho práca jeho životom.“, povedal o ňom syn Róbert počas príhovoru v Ostrave.

Ceny každoročne udeľuje Slovenská atlantická komisia a Česká euroatlantická rada Jagello 2000. O nomináciách rozhoduje dvanásťčlenný Čestný výbor zložený z významných českých a slovenských osobností politického, vojenského a diplomatického života.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Remarque o neľudských podmienkach v koncentračnom tábore. Iskra života Príde k nám David Ellefson, spoluzakladateľ slávnych Megadeth!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.