Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Budúci právnici reprezentovali Slovensko vo Washingtone

BRATISLAVA 19. apríla – Začiatok apríla pre súťažný tím v zložení Matúš Jarolín, Matej Čief, Rebecca Wilson, Peter Lazar znamenal vyvrcholenie ich niekoľkomesačnej prípravy. Po zdolaní tímu Trnavskej univerzity odcestovali do Washington D.C, kde súťažili v simulovanom súdnom spore medzinárodného práva verejného pred Medzinárodným súdnym dvorom na špecifickú tému. Témou tohto ročníka bola otázka kontinuity štátnosti, podmienok zadržiavania environmentálnych migrantov či zhabanie štátneho majetku. Zo všetkých 130 družstiev postúpilo do ďalšieho kola len 32. Napriek tomu, že sa to tímu Paneurópskej vysokej školy tentoraz nepodarilo, študenti považujú túto skúsenosť za jedinečnú.

„Naučili sme sa, že na medzinárodnom kole sú argumentácie družstiev veľmi podobné, niekedy priam rovnaké, avšak spôsob podania, detailnosť a presvedčivosť dokáže robiť rozdiely v hodnotení sudcov“, hovorí o súťaži Matúš Jarolín. „Táto skúsenosť nám umožnila pochopiť, že mnohokrát, a v medzinárodnom práve predovšetkým, je daný právny problém natoľko polemický, že je potrebné nad ním rozmýšľať z oboch strán a pochopiť argumentáciu oboch protipólov“.

Celkovým víťazom turnaja sa stal tím z Indie, ktorý vyhral vo finálovom kole nad študentmi zo Singapuru. Okrem získania praktických skúsenosti mali možnosť účastníci súťaže spoznať množstvo kultúr, zoznámiť sa so študentmi práva z celého sveta a vytvoriť si tak sieť kontaktov, ktorá im v budúcnosti môže byť prospešná pri budovaní vlastnej kariéry.

JESSUP CUP
JESSUP CUP je prestížna súťaž týkajúca sa oblasti medzinárodného práva, ktorej 54. ročník sa konal tento rok. Zúčastnili sa ho študenti z viac ako 550 právnických škôl, z viac ako 80 krajín. Úlohou každého z tímov bolo pripraviť si ústnu aj písomnú argumentáciu obidvoch zúčastnených strán – navrhovateľa, aj odporcu.

O PEVŠ
Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) je súkromná vysoká škola, ktorá od svojho založenia v roku 2004 patrí medzi najmodernejšie vedecko-vzdelávacie inštitúcie na Slovensku. Svojim študentom poskytuje kvalitné vzdelanie na piatich fakultách (vrátane jedinej fakulty psychológie na Sl¬ovensku), v 17-tich akreditovaných študijných programoch. PEVŠ rozvíja kreativitu, podporuje moderné riešenia, výmenu vedomostí, myšlienok a informácií, rozvíja spoluprácu s prestížnymi zahraničnými univerzitami. Na PEVŠ študuje takmer 5000 poslucháčov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Rod Stewart už o pár dní na Slovensku: Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.