Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. marca 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Budúce technológie na veľtrhu AMPER už teraz

BRATISLAVA 9. marca – Najväčšia elektrotechnická udalosť v regióne strednej Európy sa koná v termíne 15. – 18. 3. 2016 na brnenskom výstavisku. Predstaví sa 600 vystavovateľov z 22 krajín sveta. Predchádzajúci ročník veľtrhu navštívilo 44 500 návštevníkov.

Najväčší lídri v obore na jednom mieste
Návštevníci tento rok uvidia radu unikátnych noviniek, veľakrát vo svetovej premiére, prezentovaných šesťsto firmami. Medzi vystavovateľmi sú zastúpené predné svetové koncerny i tradičné české a slovenské firmy. Okrem hlavných oborov veľtrhu ako sú elektroenergetika, automatizačná a riadiaca technika, elektroinštalačná technika a inteligentné elektroinštalácie a elektronické súčiastky a moduly, budú na veľtrhu významne zastúpené firmy prezentujúce zabezpečovacie a komunikačné systémy a osvetľovaciu techniku.

Budúcnosť priemyslových procesov v koncepte Priemysel 4.0
Súčasný celosvetový trend digitalizácie priemyslovej výroby v duchu konceptu Priemysel 4.0 sa premieta do väčšiny noviniek radu vystavovateľov predovšetkým v oblasti priemyselnej automatizácie. Vystavovatelia predstavia konkrétne výhody a možnosti riešenia ako priemyselné prevádzky posunúť na vyššiu úroveň. Na tému „Automatizácia mení priemysel“ prebehne v dňoch 15. – 17. 3. živý program prednášok a prezentácií FÓRUM AUTOMATIZACE vrátane uvedenia zaujímavých výukových a vzdelávacích projektov.

AMPER v znamení SMART CITY technológií
Téma inteligentných miest už dávno nie je sci-fi a stáva sa stále aktuálnejšou s ohľadom na potrebu miest využívať k svojmu rozvoji možnosti, ktoré ponúkajú moderné technológie. Veľtrh AMPER sa tak tento rok stal ideálnym miestom k propagácie noviniek vystavovateľov z oblasti SMART CITY a zároveň priestorom k odbornej diskusii v rámci konferencie „SMART CITY v praxi“. V rámci programu AMPER SMART CITY bude predstavená napríklad verejná celorepubliková mobilná sieť pre IoT – SimpleCell / SIGFOX, voľne programovateľný riadiaci uzol pre aplikácie v mestskej infraštruktúre Tecomat Foxtrot, trenažér inteligentnej siete Smart Grid – Micro Grid, riešenie modernizácie verejného osvetlenia v obciach s garantovanou úsporou energie, 100 % elektrický autobus, inteligentné distribučné trafostanice, systém inteligentného merania, systém pre správu technických zariadení budov Desigo CC a ďalšie zaujímavé SMART CITY novinky.

Vybrané zaujímavosti sprievodného programu
Súčasťou veľtrhu je špičkový sprievodný program tvorený odbornými konferenciami, seminármi, školeniami a workshopmi na aktuálne odborné témy.

Prehliadka elektromobilov AMPER Motion tento rok vo veľtržnej premiére uvedie niekoľko zaujímavých vozidiel. Napríklad Toyota Central Europe – Czech prvýkrát odhalí svoju ikonu medzi hybridmi Toyota Prius s projekciou dôležitých informácií na predné sklo a komfortný Lexus NX300h s panoramatickým zobrazením okolia a prednárazovým bezpečnostným systémom PCS. Návštevníci môžu obdivovať tiež americké plno elektrické motocykle Zero z dielne firmy EuroCycles. Špeciálnym hosťom bude doteraz v ČR neprezentovaný moderný hybrid Fisker Karma ocenený reláciou Top Gear za „Luxusné vozidlo roku 2011“. Súčasťou populárneho programu je tematicky nadväzujúca konferencia Perspektivy e-mobility dňa 15. 3.

Prvýkrát na veľtrhu AMPER prebehne trojdenný 28. ročník celoštátneho stretnutia elektrotechnikov. Novinkou je tiež AMPER Start Up – program podporujúci začínajúce firmy.
Tradične je organizovaná prestížna súťaž ZLATÝ AMPER pre exponáty prezentované na veľtrhu AMPER, ktoré vynikajú svojimi parametrami a reflektujú súčasné trendy vývoja vo svojom obore.
Tento rok už po piatykrát veľtrh ako jediný prináša verejnosti živé diskusie o aktuálnych témach a dianie na veľtrhu v rámci AMPER FÓRA usporiadané redakciou portálu Elektrika.tv.

Viac na www.amper.cz.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm BIM. Revolučná technológia projektovania a správy budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.