Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Cyklotrasa spojí dva kraje vďaka sakrálnym pamiatkam

BRATISLAVA 5. septembra 2017 – Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Trnavským samosprávnym krajom budú spojené s Maďarskom cyklotrasou Sacra velo. Tá spojí cirkevnú a aktívnu turistiku vytvorením cezhraničnej tematickej cyklotrasy, ktorá spojí pútnické cesty od rieky Rába, cez Dunaj až po Moravu. U nás je chýbajúci úsek okruhu známy ako Jurava II.

„Projektom cyklotrasy spájajúcej sakrálne pamiatky viacerých krajov sa na župe zaoberáme už viacero rokov. Spoločne s maďarskými, rakúskymi, ale aj slovenskými partnermi spojíme svoje cyklotrasy už v najbližších mesiacoch pod jednu hlavičku Sacra velo. Tá je už teraz vedená po existujúcich cyklotrasách Eurovelo 6 a 13 a chýbajúci úsek, nazývaný aj Jurava II, spájajúci Ivanku pri Dunaji a Vajnory, by sme mali začať stavať budúcu jar, keď spoznáme víťaza verejnej obchodnej súťaže,“ predstavil projekt predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Členovia Monitorovacieho výboru Programu spolupráce Interreg V-A SK – HU 2014 – 2020 potvrdili a schválili prefinancovanie projektu Sacra velo, ktorý hodnotitelia projektu vyhodnotili ako kvalitný a zmysluplný projekt. Cyklotrasa Sacra velo na území Bratislavského samosprávneho kraja predstaví turistom vyše 166 sakrálnych pamiatok v regióne (kostoly, kaplnky, kríže, božie muky či iné zaujímavosti), ktoré sú vo vzdialenosti 5 až 10 kilometrov z hlavnej trasy. V rámci projektu bude pre cyklistov pripravená a vytvorená mapa územia nielen v tlačenej podobe, ale aj ako mobilná aplikácia.

Bratislavská župa má povinné spolufinancovanie vo výške 5%, teda vyše 43 tisíc eur. Celkový rozpočet projektu je pre všetkých deviatich partnerov tri milióny eur z toho 85% je zo zdrojov Európskej únie. Žiadateľom o eurofondy, teda lídrom projektu, je maďarská župa Győr-Moson-Sopron a projektovými partnermi sú maďarské obce Szil, Bajót a Máriakálnok, Arrabona EGTC, Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat, Trnavský samosprávny kraj, obec Báč a Bratislavský samosprávny kraj.

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.