Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislavský obchvat D4-R7: Úspešné uzavretie dohody

Konzorcium „Obchvat Nula“, ktoré pozostáva z firiem Cintra, Macquarie Capital a PORR AG, získalo koncesnú zákazku.

Konzorcium „Obchvat nula”, ktoré tvoria spoločnosti Cintra, Macquarie Capital a PORR AG, úspešne uzavrelo dohodu o obchodných podmienkach (Koncesnú zmluvu) v súvislosti s bratislavským obchvatom D4-R7 – jedným z najväčších súčasných infraštruktúrnych PPP projektov v strednej Európe. Slovenské ministerstvo dopravy označilo toto konzorcium ako preferovaného uchá-dzača až na začiatku februára. Objem zákazky dosiahne pravdepodobne výšku približne na úrovni jednej miliardy eur a zahŕňa realizáciu takmer 60 km cesty. Projekt by mal byť finančne uzatvorený počas nadchádzajúcich týždňov.

Projekt D4-R7 zahŕňa stavbu 27 km dlhého diaľničného úseku (D4) medzi Jarovcami a Račou a cca 32 km úseku rýchlostnej ceny (R7) medzi Prievozom a Holicami.

Táto španielsko-austrálsko-rakúska trojica firiem zabezpečuje v rámci koncesie projekčné práce, kom-pletnú realizáciu, financovanie, ako aj samotnú prevádzku a údržbu projektu. Stavbu spolu s projekto-vaním budú zabezpečovať firmy Ferrovial Agroman a PORR Bau GmbH, pričom práce by mali byť ukončené približne o 4 roky. Potom bude nasledovať 30-ročná koncesia s prevádzkou a údržbou. Skupina Macquarie Capital zodpovedá za financovanie konzorcia.

Stručný prehľad údajov a faktov o projekte

Druh projektu: Cesta
Rozsah: 27 km úsek diaľnice a 32 km úsek rýchlostnej cesty
Objem zákazky: pravdepodobne okolo 1 miliardy eur
Koncesionár: Cintra, Macquarie Capital a PORR AG
Subjekt poverený stavbou: Ferrovial Agroman a PORR Bau GmbH
Začiatok stavby: 2./3. kvartál 2016
Dokončenie stavby: 4. kvartál 2020
Rozsah výkonov: projekt, stavba, financovanie, prevádzkovanie a údržba (30 rokov)

O spoločnosti Ferrovial

Ferrovial je jeden z najväčších globálnych prevádzkovateľov infraštrukturálnych projektov a správcom rôz-nych služieb súvisiacich s infraštruktúrou miest. Ferrovial sa vždy zaväzuje poskytovať a vyvíjať udržateľné riešenia. Spoločnosť má 74,000 zamestnancov a pôsobí v 20 krajinách. Aktivity Ferrovial sa sústreďujú na štyri oblasti: služby, diaľnice (Cintra), pozemné stavby a letiská.
Cintra je dcérskou spoločnosťou firmy Ferrovial a patrí k celosvetovo popredným súkromným developerom v oblasti dopravnej infraštruktúry podľa počtu projektov, ako aj podľa objemu preinvestovaných prostriedkov. Táto spoločnosť má celkové investície v objeme 19,6 mld. eur a pôsobí v Kanade, USA, Austrálii a Európe. V súčasnosti spravuje spoločnosť Cintra portfólio 27 koncesií v celkovej dĺžke 1 920 kilometrov, okrem iného diaľnice 407 ETR v Kanade, Nord Tarrant Express v Spojených štátoch a Ausol v Španielsku.

O skupine Macquarie

Skupina Macquarie je globálny poskytovateľ bankových, finančných, poradenských a investičných služieb, ako aj služieb v oblasti správy investičných fondov. Skupina bola založená v roku 1969 a v súčasnosti má viac ako 64 pobočiek, pôsobí v 28 krajinách a zamestnáva viac než 14 300 pracovníkov. K 31. marcu 2016 spravovala majetok v úhrnnej hodnote okolo 256 miliárd GBP. Macquarie Capital je divízia skupiny Macquarie pre poradenstvo, kapitálový trh a hlavné investície. Macquarie Capital ponúka poradenské služby pre strategické fúzie a akvizície (M&A), obstarávanie kapitálu, ako aj kapitálové investície do projektov a podnikov svojich zákazníkov.
V posledných piatich rokoch sa skupina Macquarie podieľala na PPP projektoch na celom svete a financo-vaniach v objeme vyše 30 miliárd EUR ako poradca či investor.

O spoločnosti PORR

Spoločnosť PORR bola založená v roku 1869, odvtedy je tiež kótovaná na viedenskej burze cenných papierov, kde patrí medzi najstaršie firmy. V súčasnosti je PORR najväčšou stavebnou firmou Rakúska a patrí medzi popredné firmy v rámci Európy. Tento koncern ako full-service dodávateľ pokrýva všetky oblasti moderného stavebníctva, ako pozemné stavby, inžinierske stavby, infraštruktúrne či ekologické stavby, a to od štádia projektu, cez jeho financovanie až po realizáciu a sprevádzkovanie. Či už v oblasti bytovej výstavby alebo komplexných infraštruktúrnych projektov, spoločnosť PORR realizuje projekty všetkých veľkostí. Spoločnosť sústreďuje svoje činnosti na strednú a východnú Európu, ale aj vybrané medzinárodné trhy, ako napr. Katar. Domáce trhy, kde firma poskytuje celú škálu výkonov, sú Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Poľsko a Česká republika. Spoločnosť má ca. 14 000 zamestnancov a v obchodnom roku 2015 dosiahla vo výrobe obrat 3,5 miliardy eur.

V prípade ďalších otázok, prosím, kontaktujte:

José Luis Cobas
Corporate Communications
Ferrovial
T +34 915 866 314
M +34 629 471 839
jl.cobasdelpozo@ferrovial.com

Nicole Grove
Corporate Communications
Macquarie Group
Tel.: +44 203 037 5602
Mobil: +44 77 6545 2193
nicole.grove@macquarie.com

Sandra C. Bauer
Manažérka pre koncernovú komunikáciu | hovorkyňa koncernu
PORR AG
Tel.: +43 (0)50 626-3338
Mobil: +43 (0)664 626-3338
sandra.bauer@porr.at

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele? Jubilejný 20. ročník súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.