Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

BILLA: Kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé

BRATISLAVA 9. novembra 2017 – Profesionálni kuchári sa bez kvalitných nožov nezaobídu. Ani pri bežnej v práci v kuchyni by však nemali chýbať, pretože kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé. Preto BILLA Slovensko spúšťa kampaň, v ktorej zaraďuje do akciovej ponuky nože testované Jamiem Oliverom.

Najviac nehôd v kuchyni spôsobuje nôž, a navzdory rozšírenému mýtu, ostrý je bezpečnejší, tupého sa treba báť. Nehodám možno predchádzať tak, že pri krájaní podložíte dosku vlhkou utierkou, čím zvýšite jej stabilitu. Akokoľvek veríte svojej zručnosti a pohotovým reakciám, s nožmi neimprovizujte pri otváraní konzerv ani sa nepokúšajte zastaviť padajúci kuchynský nôž. Vtedy ostáva jediné – uskočiť.

Ani najdrahšia čepeľ z vás dobrého kuchára nespraví, bez nej je však cesta oveľa náročnejšia. Ako rekreačný kuchár nepotrebujete nože za stovky až tisícky na ohurovanie susedov, solídnu kvalitu v dobrom materiálovom vyhotovení nájdete aj za ekonomickú cenu. Prihliadajte pri tom na kľúčové parametre: váhu (čím ťažší nôž, tým lepšie) a uchopenie. Kvalitné rukoväte nožov sú vyrábané z ABS, čo je kopolymér zo skupiny termoplastov mimoriadne odolný voči mechanickému a chemickému poškodeniu. Výrobcovia užívateľsky priateľských nožov nemyslia len na ochranu produktu, ale aj vašich prstov, preto majú moderné nože zosilnenú oceľovú časť medzi čepeľou a rukoväťou.

Máte pravdu, za kvalitu sa platí, ale nemusia to byť tisíce. Práve teraz si v supermarketoch BILLA môžete vyskladať súpravu nožov so zľavou až 83 percent. Stačí zbierať nálepky za nákupy, a doma vám pribudne vybavenie, ktorého kvalitu otestoval sám Jamie Oliver. V sade nájdete všetko potrebné od univerzálneho noža až po praktický stojan.

K téme

Pevnejšie zdravie už pre 3 200 detí. Obľúbená sieť supermarketov je aj dobrým susedom Spoločnosť DODO rozviezla v roku 2023 viac ako 6 miliónov objednávok a zaznamenala doposiaľ najvyšší obrat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.