Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Becherovka má riešenie v súvislosti s predajom alkoholu z ČR

BRATISLAVA 3. októbra – Generálny riaditeľ Spoločnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. Anthony Schofield v úvode tlačovej konferencie vyjadril poľutovanie nad vývojom situácie v Českej republike súvisiacej s nelegálnym predajom toxického alkoholu. Zároveň však reagoval na operatívne kroky vlády Slovenskej republiky, ktorá vydala dočasný zákaz uvádzať, predávať a používať liehoviny s obsahom od 20% vyrobených na území ČR. Poukázal na skutočnosť, že súčasný stav je dôsledkom distribúcie a predaja nelegálne vyrobeného alkoholu v prostredí čierneho trhu. Až 25% alkoholu má svoj pôvod z nekontrolovateľných zdrojov. Deklarovaný zákaz vydaný Úradom verejného zdravotníctva SR sa tak vzťahuje i na kvalitné značky výrobcov, ktorí dlhoročne dbajú na prísne dodržiavanie, bezpečnosť a kvalitu vyrábaných produktov, a tým aj ochranu zdravia všetkých spotrebiteľov.

Snahou spoločnosti Ján Becher – Slovensko, s.r.o. je otvoriť rokovania s kompetentnými o predkladanom návrhu, ktorý by viedol k zmierneniu a špecifikácii zákazu. Obsahom navrhovaného riešenia je ubezpečiť slovenskú verejnosť, vládu SR a štátnu správu o kvalite dovážaného alkoholu značky Becherovka prostredníctvom certifikátu medzinárodného akreditovaného laboratória na konkrétnu šaržu. „Všetky Becherovky majú kód šarže na zadnej strane fľaše, garantujúci naplnenie všetkých štandardov platných pre Európsku úniu a samozrejme i pre Slovenskú republiku…“ povedal Anthony Schofield. Je jednoducho overiteľný spotrebiteľom prostredníctvom internetovej stránky spoločnosti www.becher.sk. Výrobky spoločnosti Ján Becher spĺňajú tak všetky podmienky dosledovanosti podľa platnej legislatívy SR a EÚ.

Konkrétne kroky spoločnosti vedú k snahe o obnovenie a spätný návrat na Slovenský trh a z daného dôvodu vyjadrujú nesúhlas s rozhodnutím slovenskej vlády. Navrhujú a predkladajú konkrétne opatrenia adaptované podľa podmienok v Českej republike. Ich súčasťou je uverejnenie všetkých certifikátov vzťahujúcich sa na tovar vyrobený od 1.1.2012, obsahom ktorých je certifikát na produkt, lieh pre danú šaržu a taktiež certifikát medzinárodného akreditovaného laboratória na danú šaržu.

Spoločnosť Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. v snahe chrániť spotrebiteľa urobí maximum preto, aby sa informácie o kontrole kvality Becherovky distribuovali aj iným ako elektronickým spôsobom.

Včerajšie vyhlásenie vlády SR o spätnom transporte českého alkoholu zo slovenského trhu vyhodnocuje zástupca spoločnosti Ján Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. na Slovensku Martin Pučalík ako technicky a logisticky nerealizovateľné. Vzhľadom k tejto skutočnosti vyzýva vládu k otvoreniu nových rokovaní. Absencia komunikácie medzi vládou SR a českými importérmi by mohla viesť k nepredvídateľnému vývoju na legálnom, ale i nelegálnom trhu s alkoholom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

BECHEROVKA uľahčuje svoj návrat do predaja Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.