Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júla 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Bauhaus položil základný kameň vo Pharose

BRATISLAVA 27. júla – Lokalita Pharos Park, oproti bratislavskému nákupnému centru Avion, ožíva. Jeden z európskych lídrov v segmente hobbymarketov, nemecká spoločnosť Bauhaus, tu začala s výstavbou svojej prvej slovenskej predajne. Nosný klient zóny vlastní okrem pozemku už aj všetky potrebné povolenia na výstavbu. Základný kameň novej predajne dnes slávnostne poklepali výkonný riaditeľ spoločnosti DEVELOPMENT 4, a. s. Matej Ceconík, Aleš Pacal, ktorý je poverený zastupovaním spoločnosti Bauhaus na Slovensku a Dušan Pekár, starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov.

Predajňa Bauhaus vyrastie ako samostatne stojaci big box na časti 50-hektárového územia, kde developerská spoločnosť DEVELOPMENT 4, a. s. dokončila a skolaudovala celú dopravnú a technickú infraštruktúru. Zóna má taktiež vydané kladné stanovisko posudzovania vplyvov na životné prostredie. „Projekt pokračuje výstavbou vonkajšej dopravnej infraštruktúry, napríklad budovaním pešieho prepojenia z Avionu popod diaľnicu,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti DEVELOPMENT 4, a. s. Matej Ceconík. „Postupujeme rozvážne, po menších krokoch,“ doplnil.

Po spoločnosti Bauhaus začne s výstavbou nábytkársky obchod Sconto, ktorý vlastní v zóne Pharos pozemok a taktiež má vydané všetky potrebné povolenia na výstavbu. Pripojiť by sa mal aj francúzsky predajca športových potrieb Decathlon. „Podľa našich informácii by mali byť prevádzky hotové už na budúci rok,“ dodal výkonný riaditeľ Matej Ceconík.

Na okraji zóny je vybudovaný nový distribučný uzol pre prepravnú spoločnosť DHL. Celkovo na ploche vyše 24 hektárov má vyrásť vyše 240-tisíc m2 predajnej plochy s takmer 2 250 parkovacími miestami. Projekt by mal ponúknuť aj 2-tisíc pracovných miest. Navrhované sú jedno-, dvoj- a trojpodlažné obchodné prevádzky so samostatnými vstupmi.

Projekt PHAROS PARK BRATISLAVA má ambíciu funkčne doplniť a ešte viac posilniť silnú obchodnú zónu v najnavštevovanejšej lokalite Avion Shopping Center. Výhodou projektu je jeho poloha s dostupnosťou diaľnice D1 smerom do centra Bratislavy, ako aj v smere na Žilinu a východ Slovenska a v smere do Maďarska, Rakúska a Českej republiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Divoké včely milujú červené pigmenty od LANXESS Na Vašom budúcom nákupe môžete ušetriť až 80%

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.