Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

BASF na výstave K 2013 uvádza koncept plastového e-bicykla

BRATISLAVA 18. októbra – Najväčšia výstava plastov a kaučuku K 2013 v Düsseldorfe otvorila tento týždeň svoje brány. V 19 halách vystavuje svoje produkty, technológie i služby viac ako 3 000 vystavovateľov z celého sveta. Najnovšie prevratné projekty v oblasti plastových produktov predstavuje i spoločnosť BASF. Na výstave je možné vidieť ich inovatívny bicykel vyrobený z rôznych typov plastov. Veľtrh K 2013 potrvá až do 23. októbra.

I keď celoplastový bicykel nie je žiadnou novinkou, koncept spoločnosti BASF posúva hranice dizajnu výrazne ďalej. Prototyp e-bicykla, ktorý využíva viac ako dvadsať plastov od polyuretánu cez termoplasty, penové materiály a epoxidové živice, až po kompozitné materiály, sa nazýva Koncept 1865 – Prehodnotenie materiálov. Názov projektu pritom symbolizuje rok, v ktorom bola spoločnosť BASF založená a vznik prvého pedálového bicykla. I preto, vzhľadom k historickému odkazu, má vyrobený prototyp podobu pôvodného bicykla, tzv. velocipédu. Cieľom tohto inovatívneho projektu je rozptýliť zažité predstavy o výrobných materiáloch a ukázať víziu urbanistickej dopravy založenú na moderných plastoch.

Inovácie na dosah
Okrem plastového e-bicykla môžu návštevníci obdivovať prototypy automobilových sedačiek, ktoré zvíťazili v globálnej dizajnérskej súťaži „sit down. move.“, alebo koncept elektronicky ovládaných tlmených pojazdov kuchynského nábytku.

Počas výstavy majú návštevníci stánku BASF možnosť vidieť výrobu škrupinového obalu sendvičovej konštrukcie pozostávajúceho z niekoľkých dielov. Celý výrobný proces je zahájený plazmovou úpravou predpripravených vložiek z termoplastového laminátu UltralaminateTM, ktorý zaistí optimálnu priľnavosť a následné vloženie robotom do formy. Ďalším krokom je prelisovanie laminátu pevným polyamidovým materiálom Ultramid® a mäkkým materiálom Elastollan® na báze termoplastového polyuretánu. Týmto postupom vzniknú polovice škrupiny so schopnosťou spojiť sa do uzamykateľného puzdra.

O spoločnosti BASF
Spoločnosť BASF – The Chemical Company je globálnym lídrom v oblasti chemického priemyslu. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty aj jemnú chémiu. Kombinujeme ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Spoločnosť je spoľahlivým partnerom pre prakticky všetky priemyslové odvetvia a svojim partnerom ponúka produkty s vysokou pridanou hodnotou a inteligentné systémové riešenia, ktoré im umožňujú dosahovať stále väčšie úspechy. Naše produkty a systémové riešenia prispievajú k šetrnému hospodáreniu so zásobami, zaručujú zdravú výživu a pomáhajú zlepšovať kvalitu ľudského života. Náš prínos je zhrnutý do nášho korporátneho cieľa: Tvoríme chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť BASF vyvíja nové technológie s potenciálom hľadania odpovedí na globálne problémy, ako sú zmeny klímy, potreba vyššej energetickej efektívnosti a vyššej mobility. BASF ku koncu roka 2012 zamestnávala 110 000 ľudí a v roku 2012 vykázala tržby vo výške 72,1 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com alebo na Social Media Newsroom na stránke newsroom.basf.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Veľká noc je aj o farbách, väčšina ojazdených áut má len jednu zo štyroch BASF dodáva laky pre inovatívny elektromobil

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.