Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Banášov medzinárodný úspech

BRATISLAVA 31. júla – Idioti v politike.
Pred rokmi slovenský bestseller, z ktorého sa dodnes predalo takmer 30.000 výtlačkov. Táto satirická kniha Jozefa Banáša teraz vyšla vo vydavateľstve Sefsafa Publishing House v Egypte. V arabčine!

Po románoch Zóna nadšenia, Zastavte Dubčeka! a Kód 9 je to ďalší Banášov titul, ktorý vychádza v zahraničí. Spolu s románom „Zóna nadšenia“, ktorý vyšiel v Indii treťom najväčšom svetovom jazyku – hindčine, je vydanie knihy v arabčine (piatom najrozšírenejšom jazyku na svete) ďalší Banášov prienik medzi veľké mimoeurópske kultúry.
Jeho diela boli doteraz preložené do češtiny, nemčiny, poľštiny a ukrajinčiny. Podľa informácie vydavateľstva Ikar vyjdú Banášovi v tomto roku ešte maďarský a bulharský preklad románu „Zóna nadšenia“ a pripravujú sa aj zahraničné vydania románu Kód 1.

Arabské vydanie odovzdal v Bratislave Jozefovi Banášovi a obchodnej riaditeľke jeho materského vydavateľstva Ikar Valérii Malikovej prekladateľ prof. Khalid Biltagi. „Egypťania majú z revolúcií, ktoré odstránili totalitné režimy, podobné skúsenosti ako Slováci,“ vysvetlil profesor Biltagi dôvod prekladu do arabčiny. „Keď som si v roku 2010 začal v Prahe čítať Banášovu knihu, nechcelo sa mi veriť koľko podobných nádejí i sklamaní nám revolúcie priniesli. Humor je najlepší liek proti rezignácii a politický humor v tejto knihe je excelentný. Beriem si do Káhiry román Kód 1 a mám silný pocit, že bude ďalšou knihou, ktorú od Jozefa preložím.“

Profesor Biltagi pracoval na preklade tri roky a kniha sa už začala predávať v Egypte. Prichádzajú prvé reakcie, prvé recenzie, ktoré sú viac ako pozitívne. „Som šťastný a vďačný profesorovi Biltagimu za jeho skvelú prácu,“ dodáva autor slovenských Idiotov Jozef Banáš, „a tiež riaditeľovi vydavateľstva Sefsafa pánovi Mohamedovi el Baalymu. Obzvlášť ma teší, že arabskí „Idioti v politike“ vychádzajú v čase, kedy pripravujeme voľné pokračovanie tejto knihy pod názvom „Slovenské dementi“, ktoré vyjde v októbri.“

Začiatkom roka vyšiel Banášovi vo vydavateľstve Ikar román Velestúr, na jeseň vyjde spomínané Slovenské dementi s podtitulom Správa o stave republiky. Opäť to bude podľa slov J.Banáša liečba smiechom. Kniha, ktorú treba brať z nadhľadu, s úsmevom, ale aj inšpirácia na zamyslenie, ako dnes funguje malý slovenský svet.

Milan Buno, online marketingový manažér vydavateľstva Ikar

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Unikátny ekosystém Platon Life mení svet digitálnej ekonomiky Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.