Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Azet.sk, a.s. sa ospravedlňuje spoločnosti Centrum Holdings, a.s.

BRATISLAVA 5. novembra – Na základe rozhodnutia Okresného súdu Banská Bystrica zo dňa 16.04.2012 a potvrdenia rozhodnutia Krajským súdom Banská Bystrica zo dňa 20.09.2012 súd zaviazal spoločnosť Azet.sk, a.s. ospravedlniť sa spoločnosti Centrum Holdings, a.s.

„Spoločnosť Azet.sk, a.s. sa ospravedlňuje spoločnosti Centrum Holdings, a.s. za nekalosúťažné konanie, ktorého sa dopustila rozširovaním Biznis e-mailu, prílohou ktorého je leták nazvaný „Porovnanie slovenských portálov a katalógov“ a „azet dobré správy“, ktorý zasielala zákazníkom.

V spomínanom dokumente bolo použité porovnanie, ktoré je v rozpore so zákonom o reklame, nakoľko nespĺňala podmienky použitia porovnávacej reklamy. Porovnanie návštevnosti hlavných stránok portálov Azet, Zoznam, Centrum a Atlas nemôže podať reálny obraz o návštevnosti služieb Azet, Zoznam, Centrum a Atlas, nakoľko nie všetci súťažitelia majú na hlavnej internetovej stránke pokryté všetky svoje poskytované služby. Takéto porovnanie nie je objektívne , je klamlivé a neporovnáva overiteľné a podstatné vlastnosti služieb. Pri porovnaní návštevnosti hlavných stránok Azet, Zoznam, Centrum a Atlas údaje o návštevnosti Atlas spoločnosť Azet.sk, a.s. stanovila vlastným interným odhadom a tento porovnávala s oficiálnymi údajmi. Takéto porovnanie nie je objektívne, je klamlivé a neporovnáva overiteľné vlastnosti služieb. Pri porovnaní počtu firiem zapísaných v katalógoch Azet, Zoznam, Centrum a Atlas údaje o počte firiem v katalógoch Atlas a Centrum spoločnosť Azet.sk, a.s. stanovila vlastným interným spôsobom. Takéto porovnanie nie je objektívne, je klamlivé a neporovnáva overiteľné vlastnosti služieb. Pri porovnaní návštevnosti katalógov Azet, Zoznam, Centrum a Atlas porovnáva rok staré údaje a z rôznych časových období. Takéto porovnanie nie je objektívne, je klamlivé. Porovnanie, ktoré je predmetom letáku, je spôsobilé uviesť zákazníkov do omylu a znevýhodnilo pri porovnávaní konkurenčné produkty spoločnosti Centrum Holdings, a.s. – produkty Atlas.sk a Centrum.sk. Rozposielanie predmetného Biznis e-mailu bolo zneužitím účasti na hospodárskej súťaži – nekalou súťažou.

Spoločnosť Azet.sk, a.s. ľutuje svoje počínanie a zaväzuje sa v budúcnosti zdržať sa nekalosúťažného konania.“

Spoločnosť Centrum Holdings verí, že spoločnosť Azet.sk, a.s. si zoberie ponaučenie z tohto rozhodnutia a v budúcnosti sa vyvaruje nekalosúťažného konania.

Rozhodnutie Okresného súdu Banská Bystrica zo dňa 16.04.2012
http://s.atlas.sk/3mvr

Rozhodnutie Krajského súdu Banská Bystrica zo dňa 20.09.2012
http://s.atlas.sk/3mvp

o Centrum Holdings (www.centrumholdings.sk)
Centrum Holdings je internetová mediálna spoločnosť aktívna v krajinách strednej a východnej Európy (Slovensko, Česká republika a Chorvátsko). Na Slovensku oslovuje mesačne takmer 2 milióny užívateľov. Spoločnosť prevádzkuje on-line médiá Atlas.sk, Centrum.sk, Mapy.sk, Wanda.sk, Žena.sk, Pobox.sk, Aktuálne.sk, Dnes.sk a mnohé ďalšie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Veľký prehľad: Výluka Rakúskych spolkových železníc ÖBB sa dotkne aj stanice Petržalka. Vlaky, ktoré nepôjdu, nahradia tieto autobusy Kto je schopný vraždiť pre svoj neomylný názor?!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.