Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Autá pre začínajúcich vodičov

BRATISLAVA 30. augusta – Pochváliť sa pred kamarátmi s čerstvým vodičským preukazom ešte neznamená, že ste ostrieľaným šoférom. Aj keď teória je pre riadenie motorového vozidla nevyhnutná, najlepšou školou ostáva reálna jazda v teréne. A k tomu, aby ste vodičskú istotu dostali do krvi, potrebujete sedieť za volantom. Najlepšie za vlastným.

Stavte na jazdenku
Ak nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí si nájdu pri akejkoľvek príležitosti auto s mašľou previazanou cez kapotu, pouvažujte nad kúpou jazdeného auta. Je to ideálna voľba nielen pre získanie praktických skúseností, ale aj vašu peňaženku. Ročné autá môžete zohnať už o tretinu lacnejšie oproti novým, preto vám občasné „ťuknutie“ či škrabanec na laku nespôsobí bolenie hlavy. Navyše, pri mnohých týchto autách naďalej platí aj záručná doba od výrobcu.

Kde kupovať jazdenku?
Na výber máte viac možností: inzerát, zahraničie či autobazár. Cena jazdeného auta sa odvíja od miery rizika, ktorú chcete podstúpiť. Ak sa nepokladáte za automobilového odborníka, navštívte renomovaný autobazár. Oceníte možnosť výberu zo širokej ponuky vozidiel a keďže profesionálne autobazáre odkupujú autá do osobného vlastníctva, eliminujete tým riziko, že kúpite auto pochádzajúce z trestnej činnosti. Nezabudnite na hlavný benefit – auto si môžete „chytiť“ do ruky a vyskúšať jeho vlastnosti počas skúšobnej jazdy.

Malé či veľké?
Prv, než sa rozhodnete pre vlastné „kone pod kapotou“, rozmyslite si, na aký účel budete auto najčastejšie používať. Malé vás odmení nízkou spotrebou, nižšími poplatkami za poistku, obratnosťou v uliciach mesta či ľahkosťou pri parkovaní, no obmedzí pri dlhšej ceste napríklad na dovolenku k moru. Ak si chcete hravo poradiť s dierami na cestách, zvoľte kompaktné SUV. Počítajte však s tým, že vaša peňaženka bude musieť byť štedrejšia pri tankovaní paliva. Priestranné rodinné autá zase potešia tých, ktorí túžia po cestovateľských zážitkoch so svojimi najbližšími.

Chýbajú vám peniaze?
Okrem pestrej ponuky vám autobazáre ponúknu aj výhodnejšie možnosti financovania – hotovosťou, úverom, lízingom či špeciálnymi produktmi predajcov. Autobazáre motivujú k využívaniu finančných služieb lepšou cenou a niekedy aj hotovosťou. V Autocentre AAA AUTO teraz získate pri kúpe auta na ruku hotovosť 1 000 eur. Predajcovia pri financovaní zvyčajne spolupracujú s niekoľkými poisťovňami a splátkovými spoločnosťami alebo ponúkajú vlastný produkt. Taký nájdete aj v AAA AUTO pod názvom Istá pôžička, ktorá je určená študentom, mamičkám na materskej či rodičovskej dovolenke.

Čo ponúka dobrý autobazár?
– skúšobné jazdy s vlastným mechanikom
– doživotnú právnu záruku na pôvod vozidla
– záručnú lehotu na mechanický stav vozidla
– možnosť výmeny vozidla bez udania dôvodu

Odborník z AAA AUTO radí, čo si všímať pri kúpe jazdenky:
– históriu vozidla v servisnej knižke a počet predošlých majiteľov
– identifikačné znaky vozidla – VIN kód musí byť zhodný so štítkom, ktorý sa najčastejšie nachádza na bočných dverách, resp. na čelnom skle
– výrobné čísla bezpečnostných pásov, skiel – ak sú rôzne, pýtajte sa predajcu, prečo
– celkový vzhľad interiéru a exteriéru vozidla
– namáhané časti vozidla ako volant, radiaca páka, pedále, ručná brzda, čalúnenie dverí, koberčeky, stav sedadiel (predovšetkým sedadlo šoféra)
– elektrické zariadenia vozidla – svetlá, osvetlenia interiéru, stierače, kontrolky atď.
– funkčnosť klimatizácie
– podbehy, tesnosť motora s prevodovkou, blatníky, výfukový systém
– lícovanie dielov karosérie
– lak na celej karosérii – vizuálne odlišnosti nemusia znamenať havarované vozidlo (mohlo ísť o opravu škrabancov)
– či nebolo vozidlo zatopené (najlepším ukazovateľom sú zväzky káblov)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Auto na dovolenku: „Kombíky“ si kupuje takmer tretina ľudí Gastro novinky v sieti ORLEN: zemiakové lokše

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.