Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Atos počas Girl’s day povzbudil dievčatá k štúdiu a budúcemu zamestnaniu v IT odvetvi

Bratislava, 2. mája 2017 – Atos, globálny líder v digitálnej transformácii privítal vo štvrtok vo svojej bratislavskej centrále v rámci celosvetového dňa žien v IT sedem stredoškoláčok z Bratislavy a Košíc. Vyskúšali si virtuálnu realitu, zoznámili sa s najnovšími technológiami a možno vďaka tomu nájdu svoju budúcnosť v IT. Presvedčili sa totiž o tom, že moderné technológie ponúkajú množstvo kreatívnych príležitostí. Spoločnosť Atos IT Solutions and Services im otvorila dvere do sveta obrovských možností.

„Práca v odbore IT je náročná, ale veľmi podnetná. Našou snahou je umožniť dievčatám, možno budúcim digitálnym líderkám, aby sa chopili príležitosti a naučili sa viac o IT biznise už v mladom veku,“ vysvetľuje Radim Kobersky, riaditeľ personálneho oddelenia spoločnosti Atos v Slovenskej a Českej Republike. „Práve Girl’s Day je ideálna platforma. Rodová rozmanitosť je obrovskou výhodou v odvetviach, ktoré prinášajú inovácie, hodnoty a urýchľujú produktivitu. Dnes sme chceli ukázať, že IT vôbec nie sú nudné. Je to zábavná a náročná profesia, ktorá má naviac veľký vplyv v našom každodennom živote,“ dodáva.

Takzvaný Girl’s Day je celosvetová iniciatíva, ktorá sa každoročne koná štvrtý štvrtok vo štvrtom mesiaci. Podniky, inštitúcie a organizácie na Slovensku i v iných krajinách sa počas neho snažia nadchnúť dievčatá pre ďalšie vzdelávanie a prácu v technických odboroch alebo konkrétne v IT. Štvrtý ročník „Dňa dievčat“ sa na Slovensku konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

Atos sa do projektu zapojil už v minulosti, v predchádzajúcich ročníkoch dokonca toto podujatie vyústilo do niekoľkomesačnej stáže pre záujemkyne.

Kreatívne príležitosti

To, že IT nie je len programovaní, si v bratislavskej centrále spoločnosti Atos tento rok vyskúšalo sedem dievčat.

Študentky Gymnázia Ladislava Sáru z Bratislavy a Gymnázia sv. Edity Steinovej z Košíc počas pútavého predpoludnia nahliadli do zákulisia IT. V Atose sa ich ujali experti z eduTeamu. Odborníci na digitálne vzdelávanie študentky zasvätili do umenia spájať klasické technológie ako fotografie či video a hi-tech prostriedky do digitálnych objektov, ktoré možno využívať pri modernom vyučovaní.

Dievčatá si mohli vyskúšať aj prácu s najnovším hardvérom ako je Microsoft HoloLens, HTC Vive či Oculus Rift a pozreli si, ako sa v prostredí virtuálnej a rozšírenej reality vytvárajú simulácie. Okrem toho počas niekoľkých hodín v Atose zistili ako vzniká virtuálny priestor – cez tvorbu 3D modelov, textúry a materiály, rozhýbanie objektov a animáciu až po vizuálne programovanie v hernom nástroji.

V Atose sú ženy vítané

Technologický sektor stále trpí nedostatkom žien. V Atose na Slovensku však majú ženy dvere otvorené – ku koncu roka 2016 tvorili viac ako štvrtinu všetkých zamestnancov firmy. Cieľom spoločnosti zvýšiť tento podiel zo súčasných 27,3 percenta na najmenej 30 percent do roku 2020.

Atos ku kariére v IT povzbudzuje aj študentky. Každý rok zamestná viac ako desiatku absolventov, pričom až 40 percent z nich sú ženy. Program Wellbeing@Work sa sústredí na vytváranie príjemného pracovného prostredia a podmienok, v ktorých sa kvality zamestnancov, vrátane žien, môžu ešte viac rozvíjať.

O spoločnosti Atos:

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 72 krajinách a ročným obratom vo výške 12 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace).

Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline.

Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

K téme

GDPR vás nemusí strašiť. V dátach sa už nestratíte O krok bližšie k digitálnemu úradu práce. Nový portál zjednodušuje hľadanie zamestnania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.