Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Atos plánuje získať spoločnosť Siemens Convergence Creators

PARÍŽ 3. októbra 2017 – Atos, ktorý je globálnym lídrom v oblasti digitálnej transformácie, dnes oznámil že je v procese ovládnutia spoločnosti Siemens Convergence Creators GmbH (CVC) – globálneho poskytovateľa digitálnych transformačných riešení s hlavným sídlom vo Viedni. So svojimi vysoko kvalifikovanými inžiniermi a celkovým počtom zhruba 800 zamestnancov spoločnosť CVC dodáva softvérové riešenia v oblastiach komunikačných sietí, riadenia služieb a zákazníkov, bezpečnosti, multimediálneho infotainmentu a vesmírnej technológie.

CVC bola spočiatku interným inovatívnym partnerom v oblasti výskumu a vývoja a riešení pre viaceré spoločnosti v rámci skupiny Siemens. V roku 2016 spoločnosť Siemens dokončila jej vyčlenenie ako nezávislú spoločnosť v rámci Siemens BU (podnikateľská jednotka Siemensu) s vlastnými zdrojmi IP (zdroje duševného vlastníctva) a externou zákazníckou stratégiou.

CVC zameraná na inovatívne riešenia v oblasti výskumu a vývoja a riešení na kľúč môže prehĺbiť technologický náskok Atosu. CVC by priniesla špecifické patenty na softvér a hardvér najmä na rozšírenie riešení kybernetickej bezpečnosti a komunikačných riešení. Tieto kombinované ponuky by posilnili portfólio spoločnosti Atos a jej schopnosť dodávať inovatívne riešenia pre kritické systémy a zabezpečené siete. Tým by vznikol priestor súčasne zvýšiť penetráciu Atosu na trhu Telco a umožniť prístup k trhom s vysokým rastom, ako sú výrobcovia a operátori satelitov a civilných lietadiel.

Prítomnosť spoločnosti CVC v Nemecku, Spojených štátoch a strednej a východnej Európe (s dodávateľskými centrami v Chorvátsku a Rumunsku poskytujúcimi digitálnu expertízu) spolu s výkonnou sieťou partnerov vytvára spoločnosti Atos silný základ pre aktivity na celom svete.

Uzavretie transakcie sa očakáva koncom decembra 2017 a podlieha konzultáciám so zástupcami zamestnancov dotknutých spoločností a schváleniam regulačných a protimonopolných orgánov.

K téme

Eviden predstavil portfólio riešení, ktoré umožnia využiť AI naplno GDPR vás nemusí strašiť. V dátach sa už nestratíte

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.