Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

ASKO pokračuje na Slovensku v prestavbách predajní

BRATISLAVA 10. augusta – V Košiciach a Nitre dnes znovuotvorili predajne ASKO nábytok. Ponúkajú nový sortiment, zmenil sa dizajn predajní aj komfort nakupovania. “Po Bratislave a Trenčíne pokračujeme v začatom trende prestavby predajní, tak aby vyhovovali potrebám aj toho najnáročnejšieho zákazníka, no stále zachovávame výhody na ktoré boli zákazníci od ASKA zvyknutí,” uviedol na otvorení predajne v Košiciach konateľ spoločnosti Porta – Kurt Jox.

„Zákazníci určite zaregistrujú, že nové predajne sú vzdušnejšie a ponúkajú nový sortiment. Najvýraznejšia zmena je v bytových doplnkoch, ale zväčšujeme a rozširujeme aj ponuku módnych aj klasických sedacích súprav, spální, obývacích izieb. Najnovšie sme zariadili aj detské izby pre malých, ale aj väčších školákov,“ približuje novinky regionálny riaditeľ Rastislav Kukla. Predajne ASKO nábytok sa výrazne modernizujú a ponúkajú širší a kvalitnejší sortiment, než na aký boli zákazníci zvyknutí. „Ide o radikálnu zmenu, keď po prestavbe ostáva zachovaný iba názov predajne a jej umiestnenie,“ dopĺňa Kukla.

Prestavby prichádzajú v súvislosti so zmenou majiteľov siete. Od polovice roka 2011 spoločnosť ASKO nábytok získala nemecká podniková skupina Porta. Podľa Kurta Joxa spoločnosť plánuje v prestavbách pokračovať a zmenou prejdú aj ostávajúce tri predajne. „Je to súčasťou novej firemnej politiky ponúkať zákazníkom prehľadnejšie obchodné priestory a atraktívnejší sortiment,“ hovorí regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko Ondrej Pasztor . Podľa neho môžeme hodnotiť po znovuotvorení predajní v Bratislave a Trenčíne, že zmenu zákazníci privítali a sú s ňou spokojní. “Zákazníci si spontánne pochvaľujú nové služby, vzhľad a ponuku sortimentu predajní,” povedal.

Všetky predajne sa pritom prestavujú počas bežnej prevádzky postupne. Dočasne obmedzený komfort nakupovania je navyše kompenzovaný atraktívnym výpredajom starých kolekcií za výborné ceny. Všetky zmeny ASKO nábytok implementuje po dôkladnom prieskume potrieb zákazníkov. „Z tých viditeľných zmien ASKO nábytok upravuje architektúru a prináša nové, zaujímavé kolekcie. Zo zmien na „pozadí“ by som spomenul skrátenie dodacích termínov a znásobenie skladových zásob,“ vysvetľuje Pasztor.

Zásadne sa tiež mení ponuka plánovaných kuchýň od poradenstva až po širokú škálu ponúkaného sortimentu. V rámci prestavby ASKO nábytok vzniká aj úplne nové kuchynské štúdio s 3D plánovaním. Zákazníkom poradcovia vypracujú kompletnú vizualizáciu projektu, čo im umožní virtuálne nahliadnuť do vysnenej kuchyne ešte pred samotnou inštaláciou, keďže výmena, či kúpa kuchyne je dlhodobou investíciou, kde treba dávať pozor aj na najmenšie detaily. „Vďaka spolupráci s novými kuchynskými dodávateľmi ponúkame niekoľko značiek plánovaných kuchýň – Nobilia, Pino, Decodom, Express a zároveň vlastnú radu kuchýň pod názvom A Line. Plánovanie zahŕňa prípravu pre prípojky, možnosť výberu elektrospotrebičov od rôznych dodávateľov za výhodné podmienky, či ponuku drezov a rôznych typov batérií,“ upozorňuje na detaily regionálny riaditeľ Asko nábytku.

V súčasnej dobe navyše plánované kuchyne podliehajú akciovému zvýhodneniu. Pri príležitosti otvorenia predajní sú ponúkané so zľavou 40 percent. Dodanie je až priamo k zákazníkovi, vrátane zostavenia, uvedenia do chodu a záruky na inštaláciu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Internetový obchod Decodom obstál v teste spotrebiteľov Nemecká spoločnosť Porta vylepšuje predajne ASKO

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.