Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Amway dosiahla vlani rekordné tržby na úrovni 11,8 mld. usd

BRATISLAVA 10. februára – Amway, celosvetovo najväčšia spoločnosť v oblasti priameho predaja, dosiahla v roku 2013 rekordné tržby na úrovni 11,8 mld. USD. Hospodárske výsledky vlaňajšieho roku tým prekonala o 500 mil. USD.

Amway tak pokračuje v trende postupného rastu tržieb v posledných siedmych rokoch. Napríklad v roku 2006 boli tržby spoločnosti len 6,3 mld. USD. Na hospodárskych výsledkoch sa negatívne nepodpísala ani globálna ekonomická kríza.

„Hnacou silou úspechu spoločnosti sú naši nezávislí distribútori a 21 tisíc zamestnancov v 100 krajinách sveta,“ prehlásili spoločne najvyšší predstavitelia Amway Doug DeVos a Steve Van Andel.

Najpredávanejšími zostávajú výrobky doplnkov stravy značky NUTRILITE, čo do značnej miery pozitívne ovplyvnilo uvedenie radu výrobkov na obmedzenie hmotnosti Body Key. „Úspešný rok má za sebou aj kozmetická značka Artistry vďaka novému radu Youth Xtend. eSpring zostává naďalej najpredávanejšou značkou domácich zariadení na doúpravu pitnej vody na svete k čomu prispelo aj jej uvedenie na čínsky trh,“ povedal manažér pre vonkajšie vzťahy Amway ČR a Slovensko Filip Moravec.

V roku 2013 Amway investovala kvôli rastúcemu dopytu 375 mil. USD do výskumu a vývoja najmä do vlastných podnikov vo Washingtone, Californii, Michigane, ale tiež aj v Indii, Číne či Južnej Kórei. Spoločnosť bola aj v roku 2013 aktívna v oblasti spoločenskej zodpovednosti. V minulom roku oslávila 10. výročie kampane pre deti One by One dňom dobrovoľníkov, kedy v 57 krajinách sveta pracovalo v prospech detí viac ako 15 tisíc ľudí z radov zamestnancov a nezávislých distribútorov Amway.

O spoločnosti Amway
Amway je najväčšou spoločnosťou priameho predaja na svete a 28.najväčšia americká súkromná firma podľa rebríčku časopisu Forbes. Amway bola založená v roku 1959 podnikateľmi Richom DeVosom a Jayom Van Andelom a má sídlo v meste Ada v Michigane v USA. Amway ponúka spotrebný tovar a podnikateľskú príležitosť prostredníctvom siete viac ako 3 miliónov nezávislých distribútorov vo viac ako 100 krajinách a teritóriách sveta zahrňujúcich Áziu, Afriku, Austráliu, Európu, Severnú a Južnú Ameriku. Najpredávanejšími výrobkami Amway sú výživové doplnky značky Nutrilite, výrobky starostlivosti o pleť a dekoratívna kozmetika Artistry a systém na doúpravu vody eSpring. Spoločnosť svoje výrobky vyvíja, vyrába a poskytuje potrebnú logistickú podporu prostredníctvom dcérskych spoločností Access Business Group a útvarov Alticor Corporate Enterprises. Vo vlastných výskumných strediskách viac ako 700 vedcov uskutoční ročne okolo 500 tisíc testov zaručujúcich najvyššiu kvalitu a bezpečnosť. Amway je vlastníkom 1000 patentov a ďalších 800 ich je v procese registrácie.

Spoločnosť Amway ponúka zákazníkom záruku spokojnosti, ktorá umožňuje vrátenie aj použitých výrobkov. Rozsah tejto záruky dokonca prevyšuje odporučenia stanovené Svetovou federáciou asociácií priameho predaja (WFDSA).

Viac informácií na: www.amway.com, www.amway.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Priamy predaj ovplyvňuje inflácia, napriek tomu sú tržby stabilné Priamy predaj naberá na sile. Aj v čase pandémie sa potvrdilo, že patrí medzi jednu z významných metód predaja tovaru a služieb

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.