Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Americké know-how pre slovenských študentov

BRATISLAVA 30. januára – Profesorské kapacity zo zahraničných univerzít pôsobia už aj na Slovensku. Najnovšie ňou bude John Pickles z americkej University of North Carolina at Chapel Hill, ktorý bude prednášať a pracovať na výskume na bratislavskej Ekonomickej univerzite. Zahraničných pedagógov prilákal na Slovensko grantový program Hosťujúci profesor financovaný Nadáciou VÚB.

Profesor Pickles nepríde na Slovensko na jednu prednášku, ale bude tu pôsobiť počas celého zimného semestra. Prednášať bude ekonomickú geografiu na Národohospodárskej fakulte EU. Venovať sa bude otázkam regionálneho ekonomického rozvoja, hlavne v regióne strednej a východnej Európy. Ide o oblasti, kde dôsledkom vývoja priemyselných odvetví dochádza k zníženiu miezd a zvýšeniu nezamestnanosti. Tento vedný odbor skúma inovačné a kreatívne aktivity firiem a nové formy podnikania, či zavádzanie nových technológii. Profesor Pickles dlhodobo spolupracuje s výskumníkmi Ekonomickej univerzity a spoločne publikujú práce so zameraním na regionálne industriálne systémy a ich zmeny, ktoré sa týkajú vstupu na európske trhy.

„Program Hosťujúci profesor prináša slovenským študentom ekonómie zahraničné poznatky a pedagogické postupy a posilňuje domáce výskumné programy. Počas štyroch rokov trvania programu tu pôsobili odborníci na mikroekonomiku poľnohospodárstva, ekonomický rozvoj a podnikanie žien, medzinárodné financie alebo finančnú matematiku. Na Slovensko prišli z USA, Francúzska, Veľkej Británie a Maďarska“, priblížila Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky.

Vysoké školy budú môcť získať grant na pobyt zahraničného hosťujúceho profesora opäť aj tento rok. Podmienky budú vyhlásené v apríli. Viac informácií o Nadácii VÚB nájdete na stránke www.nadaciavub.sk.

Nadácia VÚB pôsobí od roku 2004 ako nezisková organizácia založená VÚB bankou. Jej účelom je podporiť rozvíjanie duchovných hodnôt, vzdelávania, zachovania kultúrneho dedičstva, ochrany ľudských práv a iných humanitných cieľov, a podpora ochrany a tvorby životného prostredia. Angažuje sa v oblastiach vzdelávania, umenia a charity.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur Chcete pod stromček darovať niečo originálne? Darujte krypto poukážky!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.